Imou Life - sposób na blokowanie transferu

Witam
Korzystam z tytułowej integracji do sterowania kamerą IMOU CRUISER IPC-S42FP. Kamera jest podpięta do internetu mobilnego z limitem transferu w innej lokalizacji . Wszystko działa bardzo dobrze poza małym problemem z dużym transferem. Niezależnie od tego czy korzystam z podglądu czy nie cały czas mam transfer danych jak przy ciągłym streamingu.

Chciałbym tylko raz na jakiś czas włączać stream. Jedyną możliwością jaką znalazłem to ręczne wyłączanie encji odpowiedzialnej za stream z kamery. Szukam jakiegoś rozsądnego rozwiązania z poziomu HA lub Node-RED.

Za każdą sugestię będę wdzięczny.
Pozdrawiam

Powaga? Przecież w HA nie ma takiej standardowej integracji

więc może ze 3 słowa albo link z czego faktycznie korzystasz?

Jakkolwiek jeśli korzystasz za pośrednictwem chmury, to moim skromnym zdaniem jest to awykonalne, postaw HA w tej samej sieci lokalnej w której masz kamery i zrezygnuj z integracji chmurowej.

PS Z powodu wskazanego na wstępie przeniosłem wątek we właściwsze miejsce.

A więc po kolei - post umieściłem tam gdzie uważałem, że powinien trafić (myliłem się) - dzięki za uwagę i przeniesienie.
Słusznie zauważyłeś, że jest to integracja chmurowa. Jest pobrana z repozytorium HACS.
Cały temat dotyczący tej integracji z którego korzystałem:

Korzystam z chmury z powodu braku publicznego IP w miejscu instalacji kamery.
W jednej sieci HA i kamera to rozwiązało by wszystkie problemy, ale niestety nie da rady.

Dzięki za odpowiedź

1 polubienie

Nie znalazłem tam wprost informacji, które mogłyby być istotne, więc wydaje mi się, że problem jest trudny lub wręcz nie do rozwiązania.

Możesz sprawdzić czy masz w tych kamerach alternatywne streamy niższej jakości/rozdzielczości co finalnie prowadzi do niższego bitrate.
Ten post sugeruje taką możliwość

ale masz ten sprzęt w ręce, to możesz poeksperymentować.

Natomiast nie wiem czy jest to do wykorzystania (być może będziesz musiał ostro zredukować jakość głównego streamu by zaoszczędzić na danych).

Z pewnością było by to jakieś rozwiązanie. Mogę z jakością zjechać do 480p, a to dale około 70kB/s.
Zmiana trybu na B&W, ilość klatek na sekundę, kompresja - ale niestety na tą chwilę takich możliwości nie mam.
Jedyna opcja to całkowite wyłączanie encji.
Jak coś znajdę / wymyślę to wspomnę w temacie.
Mimo wszystko dzięki za pochylenie się nad tematem.