Influxdb brak aktulizacji Bazy

Witam.
Nie może mi się połaczyć baza Influxdb z HA.
Ktoś pomoże ?


image

influxdb:

host: 192.168.1.69 <- wpisz swoje ip HA

port: 8086

Takie pytanie, używacie do czegoś grafany? Pytam bo ją miałem i ją w końcu wyłączyłem, bo specjalnie nie była dla mnie użyteczna a zamulała mi maline i miejsce baza zabierała .

Grafana to rozwiązanie typu open source do analizy i monitorowania każdej bazy danych, do prezentacji danych z baz danych.

Napewno nie była to Grafana a miejsce w bazie zabierają dane, które potem czytane są i prezentowane przez Grafana. Jeżeli zrobisz “złe” zapytanie do bazy to możesz zacząć czytać wszystkie dane, które są w bazie co może wpłynąć na wydajność bazy danych, wtedy baza “zamula”.
Bardzo często w takich systemach jak HA, stosuje się bazę InfluxDB ponieważ to “baza danych czasowych” zbudowana specjalnie do przechowywania danych czasowych, np. odczytów czujników w danym czasie, Grafana wtedy to narzędzie do wizualizacji tych danych czasowych, to taki duet bardzo dobrze ze sobą współpracujący.
W planach poważnie rozważam użycie tego duetu aby mieć dostęp do danych historycznych.

Influx+ Grafana

1 polubienie

@artpc i tak to powinno wyglądać :slight_smile:

Ja niestety nie umiem sobie poradzić a konfiguracją Influxdb. Otrzymuję błąd, bad gateway. Przerobiłem już kilka opcji poprawek i ciągle to samo. Poruszałem temat w innym wątku, jednak póki co bez rezultatu. @macek masz doświadczenie w temacie obydwu?

Podaj więcej szczegółów: wersja HA, wersja dodatku, konfiguracja Influxdb, postaram się to odtworzyć u siebie na testowej instancji.

1 polubienie

Już wszystko bangla! Wszędzie SSL ustawiłem na false.