Input_number - sterowanie wentylatorem kominkowym

Witam zwracam się z prośbą o pomoc. Stworzyłem pomocnika ‘input_number’ w HA. Z poziomu Node Red chciałbym mieć możliwość sterowania wentylatorem nadmuchu. Natknąłem się jednak na problem.

Komenda do sterowania wentylatorem wygląda następująco :
http://192.168.178.158/set_fans.html?TS=1674075310287&e0=1&v0=100&rel=1&

Aby zmienić wartość obrotów wentylatora muszę zmienić pozycję “v0=100” (zakres 0-100)
Czy orientuje się ktoś jak przekazać pozycję suwaka i wysłać po http do sterownika ? Próbuję na rożne sposoby, w internecie nie znalazłem nic co mogło by mnie nakierować. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Masz problem z odczytem samego suwaka, czy z wysyłaniem?
Jeśli ta komenda (url ) działa wysłana z przeglądarki to spróbuj tego:
flows (43).json (1,8 KB)

2 polubienia

O to chodziło działa jak należy !

Nie otwierając nowego tematu, przy okazji z jakiego regulatora korzystasz do obrotów silnika nawiewu ?? Ja cały czas nie mogę znaleźć dobrego rozwiązania.

Na stronie elfro.pl w zakładce Programy, projekt ESP8266 FAN Controller. Do sterownika można podłączyć 4 wentylatory oraz dodatkowe urządzenie.
(Osobiście musiałem przerobić trochę kod programu tam gdzie mamy tryb Boost - z wartości 511 zmienić na 240. Przy wartości 511 wentylator nie startował w tym trybie. Częstotliwość pracy wentylatora w ustawieniach mam 22000. Faktyczne sterowanie na chwilę obecną prędkością odbywa się w zakresie 18 - 25%. Wpisywałem różne wartości częstotliwości lecz nie uzyskałem płynnej regulacji w zakresie od 10 do 100 % - już przy 25% wentylator kręcił się z maksymalnymi obrotami.)

Czy posiada ktoś flow do sensownego sterowania nadmuchem przy wykryciu rozpalonego kominka z funkcją ustawienia temperatury i załączania wentylatora w celu nagrzania danego pomieszczenia ?

Hej dziękuję za informację, niestety to jest na 12 V, ja mam starszy typ nadmuchu oparty o AN3, zasilany bezpośrednio z 230 V, więc szukam jakiegoś rozwiązania sterującego dla 230V.