Instalacja HA na HP T620 - (Debian ) Dockerze- problem z startem usługi

z Dockerem mi nie poszło. Nie polubiłem się z tamtym rozwiązaniem :slight_smile:
T620 jest fajnym sprzętem- jeszcze jak dorwiesz z większą ilością pamięci i dużym dyskiem to można się pobawić.
No i jest estetyczny - nie straszy na szafce.
Jedna “wada”- dysk ssd m2 (jak masz inne które akurat chciałbyś wpakować)

Nie chce nowego tematu zakladac wiec zapytam tutaj.
RPi4 + Proxmox chyba nie ma sensu?
Mam Rpi4 na nim torrenty + stawiam HA + serwer medialny/dysk sieciowy.
Zainstalowalem z https://github.com/home-assistant/supervised-installer
To nie jest Core ani Docker tylko Hassio z supervised installation? (bo się mylę w tych pojęciach).
Mam dostep do supervisora, ale już np. Visual studio code pisze że platform unsupported (i tam w version/info też jest tak w kilku miejscach).

Czy zaraz po instalacji moge zrobic snapshot i przenosic go miedzy wersjami docker/core/supervised itp? (chicalbym postawic sobie osobne srodowisko np. na Virtualboxie na Windows i w nim robic testy)

Tzn. pod spodem wiem, że działa to na dockerze i tu jest właśnie problem bo o ile udało się ładnie zainstalować, to często są problemy po restarcie

docker ps - zwraca tylko kontenery/obrazy supervisor/observer
próbowałem:
systemctl enable hassio-supervisor.service
systemctl enable hassio-apparmor.service
systemctl enable docker
i to samo z opcja start/restart, ale nie zawsze to dziala.

Jak się aktualizuje ten rodzaj instalacji?

@obieq
Nie bój się zakładać dedykowanych tematów tak nawet prościej :slight_smile:

  1. RPI4 + Proxmox - nie ma sensu i nawet nie zadziała bo RPI to procesor ARM
  2. VS nie działa na RPI bo RPI to procesor ARM a VS działa tylko na procesorach x86
  3. Powinieneś móc przenieść konfigurację pomiędzy HA
  4. Aktualizujesz system na RPI tak jak wymaga tego system a dockery HA aktualizujesz przez interfejs HA
1 polubienie

Ok to następnym razem tak zrobię :wink: Dzięki za szybką odpowiedź.

Ad 1. 2. W sumie masz rację. Gdzieś mi się to przewinęło jak czytałem w necie.
Ad4. W sensie system przez apt-get update / upgrade itp, a samo HA aktualizuje sie już interfejsem tak jak instalowanie addon’ów itp. (i obowiązkowo snapshot przed każdym update)?

Tzn. chyba i tak kupie hp t620 (wtedy normalnie proxmox z debianem i Visual studio code powinien działać?).
Coś tam programuję więc jak się z tym ogarnę to spróbuję się odpłacić społeczności jakąś wtyczką :wink:

miałem dokładnie tak samo - zainstalowałem bez hassio :slight_smile: … właśnie stoję przed dylematem przejścia na Proxmox ale się waham. Czy t-620 da radę ? ( 4 rdzenie i 128 ssi 4 gb ra ) oraz czy da się wzytać obraz z dotychczasowego HA? Masz jakieś doświadczenie w tym temacie ?

ale VSC jeśli mnie pamięć nie myli działa na RPi, jedyny warunek to 64-bitowy system

4GB RAMu to moim zdaniem o wiele za mało na komfortową wirtualizację, ten sprzęt jest za to idealny na natywną instalację HAOS - 128GB jest akurat rozsądnym rozmiarem ssd dla bezproblemowej kilkuletniej pracy (w mało rozbudowanym systemie przeciętnej klasy ssd powinien wytrzymać koło 10 lat) - tak to wygląda u mnie na przykładzie naprawdę minimalistycznej instalacji (nieco ponad 1,5 roku pracy HA)
ssd_life_Screenshot 2021-07-10 at 21-14-15 Poziomo - Home Assistant
W bardziej rozbudowanym setupie mam już procentowo nawet nieco bardziej zużyty ssd 256GB (a pracuje niewiele dłużej, czyli gdyby był tak malutki to miałby zaledwie koło 80% pozostałej żywotności).

Obrazu dysku nie wczytasz z instalacji jakiegokolwiek innego typu, ale snapshoty dają się przywrócić bezproblemowo nawet po zmianie architektury procesora (oczywiście jeśli np. dane addony istnieją na docelowej architekturze).
Po prostu nie pozbywaj się starej instalacji przed instalacją i pełnym uruchomieniem nowej (inny nośnik)

chodziło mi o snapshop. Coś muszę wiedzięc zanim przejdę do reinstalacji ? Tak właśnie chciałem zrobić - instalować na innym nośniku…
Kurcze przez zabawę z tunerem dvbt i próbą podłączenia - z czytywania danych z liczników wody coś się tak namieszało że nie mogę uruchomić wmbus i już niewiem co zrobić … miałby ktoś czas aby pomóc ?

Proszę utwórz nowy wątek a nie opisuj wszystkich problemów w wątku którego temat to “Instalacja HA na HP T620 - (Debian ) Dockerze- problem z startem usługi”.

ok. zaraz opisze .pzdr