Instalacja Home Assistant na Xpenology

Tak mam włączone " Enable Open vSwitch"

Oj tam przekonał :slight_smile: To po prostu inna droga. Trochę inaczej panuje się nad całą instalacją. I na moje sprawia to trochę mniej problemów w przyszłości. Dodatki w HA to nie są tak naprawdę do końca natywne kontenery przygotowane przez autorów danego rozwiązania, tylko przez inne osoby, które je trochę przerabiają pod HA. Przykład widać było w NR, który kiedyś po aktualizacji się sypał co niektórym, bo wyleciały nody, które wcześniej były. Aktualizując kontener bezpośrednio, takiego efektu nigdy nie będziemy mieli, bo on nie wpływa kompletnie na konfiguracje i już zapisane nody. Pewnie podobnie jest z innymi kontenerami w HA. Oczywiście robiąc na kontenerach; trzeba inaczej podejść do aktualizacji, bo samemu musimy sprawdzać, co się zmieniło i czy się zmieniło. W samym HA nam to nie wyskoczy. Oczywiście można to sobie ułatwić, bo są odpowiednie kontenery pomocne w takich przypadkach, jak np. watchtower, ale nie mam tego jeszcze ogarniętego :slight_smile:

Czy to widziałeś i co o tym sądzisz?

Szybko, prosto i mało bezpiecznie.

Znam bloga Mariusa. Portainera nie mam, bo właściwie to samo mogę zrobić (tak mi się wydaje) z poziomu dockera w NAS, więc nie widzę sensu w mnożeniu bytów. Podobną opcję w aktualizacji dockerów można zrobić właśnie wewnątrz samego Synka.
@angler wyjaśnisz, co jest w tym mało bezpieczne?

W Qnap pewnych opcji mi brakuje, więc podpieram się Portainerem. Uruchamiam zmieniam co potrzeba i wyłączam (na wiersz poleceń jestem trochę za słaby) np. restart kontenera po awarii.

A czy próbowałeś pobrać gotowy obraz do VM z .ova i go zaimportować? Powinno się udać :slight_smile:

Gotowca można pobrać tutaj:
https://www.home-assistant.io/installation/alternative

Nie mam tego sprzętu, ale co chwilę się natykam w sieci na informacje, że cośtam jednego albo cośtam innego nie działa na DSM7 i generalnie co poniektórzy cofają wersję do DSM6

Ja mam DSM7 i HA postawione VM i działa bez zarzutu.

2 polubienia

To podrzuć np. jakiś link do tutoriala, którym się posłużyłeś, bo wygląda na to, że nie jest to takie oczywiste…

Ja instalowałem na podstawie: ‘’‘How to migrate hassio to Home Assistant Virtual Machine in Synology - YouTube’’’
choć w filmie jest DSM6 ja na DSM7 robiłem wszystko dokładnie tak samo.

1 polubienie

Też tak próbowałem, ale maszyna się po prostu nie odpala, nie jestem w stanie powiedzieć dlaczego.
Postaram się nagrać filmik jak to u mnie wygląda.
Na razie korzystam z dockera, ale brakuje mi łatwej instalacji dodatków.
Poza tym mój xpenology spełnia założenia w 100%, genialna maszynka.

@Lomax1983 Też korzystałem z tego filmu, niestety maszyna się nie uruchamia, jak napisałem wyżej postaram się umieścić film. może faktycznie coś przeoczyłem.
Powiedzcie mi jak wyczyścić wszystkie ustawienia Virtual Machine Managera ?
Chcę go usunąć i na nowo zainstalować, może to coś pomoże.
Dziękuję za pomoc.

Nie wspomniałeś wcześniej, że to Xpenology a nie oryginalna maszyna Syno.
W takim razie musisz sprawdzić ustawienia w BIOS dla włączenia wirtualizacji.

1 polubienie

Ja mam Synology DS220+ i nie było żadnego problemu.

Oż cholera, zupełnie o tym zapomniałem :frowning:
Dam znać wieczorem jak mi poszło.
Dziękuję za pomoc.

Zacytuje kolegę @RobinI30: “Jak u Hitchcock’a na końcu dowiemy się kto zabił” :wink:. Jak można nie przekazać takiej istotnej informacji? Popatrz ilu ludzi traciło czas probując Ci pomóc w temacie instalacji HA na Synology a tu się okazuje, że Ty używasz “alternatywnego” oprogramowania.

3 polubienia

Panie i Panowie, chylę czoła i ślę przeprosiny.
Faktycznie jedna zmiana w biosie (Włączenie virtualizacji) rozwiązała problem.

1 polubienie