Instalacja Intel NUC

@szopen mnie uprzedził ale tak się to właśnie robi.Ja to robiłem na W10 Baleną - nośnik SSD wpięty przez przejściówkę USB i wio. Trwało to krócej niż 5 minut.
@darek
PROXMOXA używałem bo nie miałem dwóch osobnych komputerków a kończyły mi się na nim zasoby.
Zakupiłem Wyse aby na nim dać zupełnie co innego a z lenistwa nie ruszałem PROXMOXA.
Jak mi się stało co się stało to w końcu ruszyłem 4-y litery i to zrobiłem .
I nie żałuję. Jest wzrost prędkości HA i responsywności bardzo wysoki w porównaniu kiedy to miałem na PROXMOXIE.

Dla przypomnienia takie CPU i jak to wygląda teraz jak to chodzi natywnie ( 120 GB SSD i 8 GB RAM ):

A jak przeniosłem dane:

  1. Wykonałem ( jeszcze gdy był na PROXMOXIE ) pełną kopie HA i pobrałem na komputer,
  2. Baleną wgrałem na dysk SSD obraz HA,
  3. Włożyłem z powrotem SSD-ka do komputera ( polecam podłączyć cokolwiek aby widzieć co się dzieje ). Ekran powitalny był chwila moment - dosłownie.
  4. Zalogowałem się na podany adres i czekałem aż skończy HA się konfigurować,
  5. Jak proces z pkt 4 się zakończył to wrzuciłem mu wykonaną kopie i kazałem odtworzyć,
  6. Chwila czekania i poza kosmetyką nic nie musiałem konfigurować - HA wstał z kopii i kopara mi opadła jak zobaczyłem jak zaczął chodzić.
1 polubienie