HA na Proxmox - uruchomienie

Jak to robiłem maszyna była zatrzymana i jeszcze raz uruchamiałem.

Witam. zrobiłem wszystko wg. filmu i podczas uruchamiania mam taki komunikat. Robiłem to 2 razy i zawsze jest to samo.

Poczytaj tu, a w skrócie pewno Dysk local lvm ma zajęte miejsce powyżej 80%

https://forum.arturhome.pl/t/proxmox-bledy-konfiguracja-dodawanie-usb/161/19

@Rafał_Karita Rafał_Karita Rozwiązałeś jakoś problem - bo mam to samo. Myślę już pomału aby zrezygnować z Proxmoxa i postawić HA bezpośrednio na Debianie.

Jeżeli PROXOMOX ma być TYLKO podstawką pod HA i nic więcej to instaluj natywnie - szkoda się męczyć z nim.

Tak - chyba masz rację… Kupiłem sprzęt tylko pod HA (hp T 620). Próbowałem wielu sposobów na zainstalowanie HA na Proxmoxie ale zawsze jakieś błędy się pojawiają. Sformatuję dysk twardy i spróbuję jeszcze raz z proxmoxem. Gdy się nie uda - no cóż Debian i HA…

Uda się - nie bądź pesymistą XD. To jest 10 minut roboty.

Nie ma potrzeby instalowania Debiana. Instalacja natywna nie polega na wirtualizacji w Docker na Debianie. Wielokrotnie opisywał to @szopen .

Spróbowałem jeszcze raz z Proxmoxem - Artur w poradniku instalacji proxmox w 22 minucie filmu podaje kolejność zał. (poleca odznaczyć dwie pierwsze pozycje i zaznaczyć ostatnią i tak robiłem)… Teraz zaznaczyłem wszystkie trzy - jak pokazał wyżej, kolega Marcin_Obrzydzinski. HA ruszył z instalacją a czy się poprawnie zainstaluje - to zobaczymy…

Uparty XD - z PROXOMXEM więcej jest problemów. Odkąd mam natywnie znikła mi większość błędów oraz zużycie prądu i samo HA chodzi znacznie , znacznie szybciej niż na PROXMOXIE oraz jest monitorowanie sprzętu czego realizacja na PX to droga przez męke.

1 polubienie

@Krzyszof_K Ja tylko dla testów postanowiłem na Proxmoxie zadziałać (skoro już był zainstalowany). Jest jakiś poradnik do natywnej instalacji?

Jest tutaj :

https://forum.arturhome.pl/t/instalacja-intel-nuc/135/14

@Krzyszof_K … Dziękuję za naprowadzenie mnie ale proszę jeszcze o poradę. Wszedłem w ten świat HA tak niejako z marszu, już kupiłem różnego rodzaju czujniki za 1000zł i zamierzam jeszcze dokupić sprzętu za kolejne 2000zł. Co teraz mam zrobić? - maszyna to hp t 620 ssd 256gb i 8gb ramu. Zgrać botowalnego pena z obrazem HA wsadzić do kompa i z poziomu biosu odpalić instalkę? Nie chcę wyważać już dawno otwartych drzwi i niepotrzebnie tracić czas… Proszę wszystkich o wyrozumiałość o HA dowiedziałem się jakiś 2 tyg. temu…

Nieeeeeee. To jest ten sam błąd który i ja robiłem. TO jest ta różnica. Żadnych pendrajwów etc,etc.
Nośnik który masz w tym T620 ( SSD/HDD/SSHD ) musisz przełożyć do PC-a i na nim Baleną nagrać obraz.
Potem ten nośnik wkładasz do T620 i startujesz - ino se monitor podłącz abyś ślepy nie był.
Przeczytaj tamten post :).

Ok ok …Wielkie dzięki. Nie mam PC-ta. Czy może dokupić kieszeń i walnąć przez USB?

Tak - wystarczy kabel USB-SATA. Sam tak robiłem.
Jak masz laptopa to druga kieszeń i wskazujesz balenie tamten nośnik.

OK…dzięki i pozdrawiam…

Przeczytaj poradnik, wszystkie metody opisane. Możesz odpalić z pena USB Live Linux np Ubuntu i z podłączonego do internetu terminala, nagrać obraz HA wprost na docelowym dysku.

@Krzyszof_K @kisoft
Parę dni temu napisałem pełny poradnik jak to ogarnąć natywnie i jest on tam

No nie można tak napisać, bo pendrajw(y) się mogą przydać, tylko instalacja HAOS wygląda inaczej niż typowych dystrybucji linixa (jak dotąd nie ma gotowego typowego instalatora).

@kisoft Nie potrzeba do tego peceta - pedrajw z linuxem live (nie mówię o HAOS!) można przygotować nawet ze smartfona, ale jak przypuszczam pisząc, że nie ma sz peceta miałeś na myśli, że masz sprzęt z jabłczanej stajni - to nie jest przeszkoda - wszystko wygląda tak samo jak w pececie.

1 polubienie

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi…Naprawdę wspaniała i pomocna społeczność…