HA na Proxmox - uruchomienie

Witam
Zainstalowałem Proxmox, następnie HA wg poradnika z YouTuba. uruchamiam HA i na konsoli mam coś takiego. Jakieś pomysły co dalej?


ponowna instalacja i znów to samo:

Zmień kolejność bootowania dysków

W jaki sposób to się robi?

opcje - kolejność uruchamiania, postaw za przeproszeniem “ptaka”, u mnie nie działało tak samo dopóki nie dodałem tam dysku.

rozumiem że tu muszę coś napisać;
image


mam to, dzięki za pomoc, maszyna ruszyła. Temat uważam za zamknięty.

3 Likes

po zaznaczeniu ruszyłą sama z siebie czy restartowałeś jakoś?

Jak to robiłem maszyna była zatrzymana i jeszcze raz uruchamiałem.

Witam. zrobiłem wszystko wg. filmu i podczas uruchamiania mam taki komunikat. Robiłem to 2 razy i zawsze jest to samo.

Poczytaj tu, a w skrócie pewno Dysk local lvm ma zajęte miejsce powyżej 80%

https://forum.arturhome.pl/t/proxmox-bledy-konfiguracja-dodawanie-usb/161/19

@Rafał_Karita Rafał_Karita Rozwiązałeś jakoś problem - bo mam to samo. Myślę już pomału aby zrezygnować z Proxmoxa i postawić HA bezpośrednio na Debianie.

Jeżeli PROXOMOX ma być TYLKO podstawką pod HA i nic więcej to instaluj natywnie - szkoda się męczyć z nim.

Tak - chyba masz rację… Kupiłem sprzęt tylko pod HA (hp T 620). Próbowałem wielu sposobów na zainstalowanie HA na Proxmoxie ale zawsze jakieś błędy się pojawiają. Sformatuję dysk twardy i spróbuję jeszcze raz z proxmoxem. Gdy się nie uda - no cóż Debian i HA…

Uda się - nie bądź pesymistą XD. To jest 10 minut roboty.

Nie ma potrzeby instalowania Debiana. Instalacja natywna nie polega na wirtualizacji w Docker na Debianie. Wielokrotnie opisywał to @szopen .

Spróbowałem jeszcze raz z Proxmoxem - Artur w poradniku instalacji proxmox w 22 minucie filmu podaje kolejność zał. (poleca odznaczyć dwie pierwsze pozycje i zaznaczyć ostatnią i tak robiłem)… Teraz zaznaczyłem wszystkie trzy - jak pokazał wyżej, kolega Marcin_Obrzydzinski. HA ruszył z instalacją a czy się poprawnie zainstaluje - to zobaczymy…

Uparty XD - z PROXOMXEM więcej jest problemów. Odkąd mam natywnie znikła mi większość błędów oraz zużycie prądu i samo HA chodzi znacznie , znacznie szybciej niż na PROXMOXIE oraz jest monitorowanie sprzętu czego realizacja na PX to droga przez męke.

1 Like

@Krzyszof_K Ja tylko dla testów postanowiłem na Proxmoxie zadziałać (skoro już był zainstalowany). Jest jakiś poradnik do natywnej instalacji?

Jest tutaj :

https://forum.arturhome.pl/t/instalacja-intel-nuc/135/14

@Krzyszof_K … Dziękuję za naprowadzenie mnie ale proszę jeszcze o poradę. Wszedłem w ten świat HA tak niejako z marszu, już kupiłem różnego rodzaju czujniki za 1000zł i zamierzam jeszcze dokupić sprzętu za kolejne 2000zł. Co teraz mam zrobić? - maszyna to hp t 620 ssd 256gb i 8gb ramu. Zgrać botowalnego pena z obrazem HA wsadzić do kompa i z poziomu biosu odpalić instalkę? Nie chcę wyważać już dawno otwartych drzwi i niepotrzebnie tracić czas… Proszę wszystkich o wyrozumiałość o HA dowiedziałem się jakiś 2 tyg. temu…