HA na Proxmox - uruchomienie

Nieeeeeee. To jest ten sam błąd który i ja robiłem. TO jest ta różnica. Żadnych pendrajwów etc,etc.
Nośnik który masz w tym T620 ( SSD/HDD/SSHD ) musisz przełożyć do PC-a i na nim Baleną nagrać obraz.
Potem ten nośnik wkładasz do T620 i startujesz - ino se monitor podłącz abyś ślepy nie był.
Przeczytaj tamten post :).

Ok ok …Wielkie dzięki. Nie mam PC-ta. Czy może dokupić kieszeń i walnąć przez USB?

Tak - wystarczy kabel USB-SATA. Sam tak robiłem.
Jak masz laptopa to druga kieszeń i wskazujesz balenie tamten nośnik.

OK…dzięki i pozdrawiam…

Przeczytaj poradnik, wszystkie metody opisane. Możesz odpalić z pena USB Live Linux np Ubuntu i z podłączonego do internetu terminala, nagrać obraz HA wprost na docelowym dysku.

@Krzyszof_K @kisoft
Parę dni temu napisałem pełny poradnik jak to ogarnąć natywnie i jest on tam

No nie można tak napisać, bo pendrajw(y) się mogą przydać, tylko instalacja HAOS wygląda inaczej niż typowych dystrybucji linixa (jak dotąd nie ma gotowego typowego instalatora).

@kisoft Nie potrzeba do tego peceta - pedrajw z linuxem live (nie mówię o HAOS!) można przygotować nawet ze smartfona, ale jak przypuszczam pisząc, że nie ma sz peceta miałeś na myśli, że masz sprzęt z jabłczanej stajni - to nie jest przeszkoda - wszystko wygląda tak samo jak w pececie.

1 polubienie

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi…Naprawdę wspaniała i pomocna społeczność…