Integracja analogowego domofonu z HA

Witam wszystkich.
Jest to mój pierwszy post na tym forum więc wybaczcie jeżeli zamieściłem go w złym miejscu.
Posiadam analogowy domofon Alatron VK-2405M, który posiada wejścia oraz wyjścia takie jak na załączonych plikach.


vk-2405m 2

Domofon jest podłączony do elektro-zaczepu, którym już mogę sterować z poziomu HA za pomocą Sonoff’a. Domofon daje również możliwość rozmowy z osobą przy panelu wejściowym.
Chciałbym przejąć obraz z kamery oraz wykorzystać przycisk “dzwonek” na panelu wejściowym aby załączał wewnętrzy dzwonek.
Czy jest sens próbować to zintegrować czy może zainwestować w nowy domofon IP?
Pozdrawiam.

To w sumie zależy co się pałęta u Ciebie po szufladach - jeśli masz jakiś wideo-grabber na USB to jest spora szansa, że da się go użyć w motion (czyli dodatek motionEye powinien ogarnąć tą kwestię).
Oczywiście zależy jaki to analog (w kwestii wideo), zobacz jaki standard kamer akceptuje (jeśli to jest composite PAL lub NTSC to nie będzie problemu, jednak w domofonach bywały stosowane różne “wynalazki” - najprostszy test - jeśli sygnał wideo z domofonu można podpić do wejścia composite w telewizorze to będzie działać i z graberem)

Dzięki za podpowiedź @szopen.
Sporo po szufladach dziwnych rzeczy się paleta.
Wydaje mi się że nie jest to standard PAL ani NTSC ponieważ przy użyciu videograbbera i podpięcia pod odpowiednie piny brak jest obrazu.
Po za tym pozostaje kwestia przycisku “dzwonek” na panelu wejściowym. Rozebrałem panel i nie widzę możliwości użycia.