Integracja burze_dzis_net - jak wyświetlić tylko ostrzeżenia (włączone)

Podpowiedzcie proszę początkującemu jak zrobić kartę, która będzie wyświetlała ostrzeżenia tylko wtedy kiedy są (włączone). W przypadku kiedy nie ma aktywnych ostrzeżeń niech wyświetla tylko komunikat “nie ma żadnych ostrzeżeń”, a kiedy jest jakieś ostrzeżenie, żeby tylko ono było wyświetlane.

1 Like

Nie wiem czy nie łatwiej będzie Ci użyć MeteoAlarm - Home Assistant

 - platform: meteoalarm
  country: "poland"
  province: "Wielkopolskie Province Szamotulski County"
  language: "pl-PL"

Do tego z HACS karta Meteoalarm Card która działa od razu warunkowo, nie ma ostrzeżeń katra wyłączona.

type: custom:meteoalarm-card
entity: binary_sensor.meteoalarm
integration: meteoalarm
override_headline: true
hide_when_no_warning: true

image

Ooo, ciekawa alternatywa. Zaraz się temu przyjrzę. Dziękuję

Da się to wykombinować na wiele sposobów, jakkolwiek prościej będzie po prostu nie wyświetlać karty jeśli nie ma zagrożeń, tak jak masz to “z pudełka” w przypadku meteoalarm.

Być może będzie trzeba coś poprawić, bo naklepałem to w tej chwili i użyłem karty warunkowej custom:auto-entities (dostępna w HACS)

type: custom:auto-entities
card:
 type: entities
show_empty: false
filter:
 include:
  - entity_id: binary_sensor.burze_dzis_net*
 exclude:
  - state: "off"
unique: entity
sort:
 method: last_changed
 first: 0
 count: 6

Super rozwiązanie. Dziękuję. Czy w podobny sposób można ukryć kartę, na której są niedostępne encje? Mam kartę, która wyświetla dane z paneli fotowoltaicznych. Jak jest ciemno, to odpowiedzialne za dane encje stają się niedostępne i rażą żółtymi wykrzyknikami.

Poczytaj dokumentację, ale sądzę, że dasz radę (ta karta znika, jeśli nie ma żadnych encji do wyświetlenia, a wyświetla tylko encje z aktywnymi alarmami, oczywiście warunki można dopasować do potrzeb).

PS tak odnośnie Meteoalarm.eu

Cześć! Jestem twórcą wyżej wymienonego projektu MeteoalarmCard. Kilka tygodni temu wypuściłem wersję v2.0.0 która między innymi dodaje wsparcie dla Burze.dzis.net a także naprawia kilka problemów z hide_when_no_warning. Możesz teraz po prostu dodać karte do lovelace i podczas konfiguracji wybrać integracje Burze.dzis.net i wrzucić tam wszystkie sensory jakie ta integracja tworzy. Daj mi znać jeśli napotkasz jakieś problemy!

1 Like