Integracja burze_dzis_net - problem z użyciem pamięci

Mam Home assistanta na RPi4 z 4 GB ramu.
Ponieważ idzie wiosna, a więc burze, postanowiłem, że dodam integrację burze_dzis_net.
Do custom_components wgrałem folder z integracją (potem restart), do pliku .yaml dodałem sensory (znów restart) i pojawiły się sensory. Po dobie zobaczyłem, że użycie pamięci wzrosło z 22 do ponad 30% i rośnie. Usunąłem integrację, poczekałem i potwierdziłem że to problem z tą integracją. Poniżej scr.:


Dzisiaj dodałem przez HACS i widzę że znów rośnie.
Chciałbym mieć informację z burze_dzis_net ale nie mam pojęcia jak podejść do tematu i to naprawić.
Jakiś pomysł, podpowiedź ?

Pokaż chociaż konfigurację (klucz api zastąp np. iksami).

Nic szczególnego, kopiuj/wklej z opisu:

   - platform: burze_dzis_net
     api_key: ecxxxxxxxxxxxxxxx
     warnings:
       - frost_warning
       - heat_warning
       - wind_warning
       - precipitation_warning
       - storm_warning
       - tornado_warning
     storms_nearby:
       radius: 30

No cóż nie widzę nic podejrzanego (poza szczegółem takim, że wcięcia są o jedną spację za daleko!), masz to w sekcji binary_sensor:?

  - platform: burze_dzis_net
    api_key: 1234ab789012345cd89012ef56789012gh567890
    warnings:
      - frost_warning
      - heat_warning
      - wind_warning
      - precipitation_warning
      - storm_warning
      - tornado_warning
    storms_nearby:
      radius: 30

tu ^ masz przeklejkę z konfiguracji, która u mnie działa, na podobnym sprzęcie (RPi4 4GB) od dawien dawna i bez żadnych problemów z wyciekiem pamięci.
W ramach testu odpalam to na testowej instalacji pracującej na 2GB RAM (ale na x64), więc wyciek pamięci będzie widać od ręki.

Jeśli poprawisz te spacje i nadal będzie źle to sugeruję issue u źródła

ewentualnie autor bywa na tamtym forum

Dzięki za zainteresowanie @szopen .

wcięcia są o jedną spację za daleko!

Jakoś dziwnie skopiowałem, a w zasadzie usuwałem #-e i tak się zrobiło.
Niestety na Twojej konfiguracji jest tak samo. Próbowałem również wgrać starszą wersję.
Będę musiał zwrócić się o pomoc do twórcy integracji.

Edit: Dam znać jak się zakończy sprawa.

Nie wiem jaka jest sytuacja, ale chyba ten system testowy się położył, więc wyciek pamięci możliwy.
Edit jednak nie, to był tylko chwilowy problem ze zdalnym dostępem


Tzn. pewności jeszcze nie mam, bo w robocie jestem, zrestartowałem przed chwilą i zobaczymy.

Mam taki sam problem https://ai-speaker.discourse.group/t/utylizacja-ram-na-bramce-i-automatyczny-restart/2118

@CichY @Piter Mam złą wiadomość dla Was - musicie ten problem przepracować z autorem integracji (sugeruję issue), u mnie wyciek pamięci nie występuje w żadnej z instalacji niezależnie od platformy (mogę jeszcze ewentualnie sprawdzić na platformie Odroid XU4, ale w mojej “produkcyjnej” instalacji również używam tej integracji i również bez problemów).
Obrazek z instalacji testowej (jako sprzęt hosta biedny Thin Client 2GB RAM, HAOS generic x86-64)

Wczoraj do testowej instalacji miałem dostęp tylko zdalny bo byłem w robocie w delegacji, więc restart wykonałem dla pewności (bo nie miałem czasu się tym zajmować, a były jakieś problemy z internetem - stąd problem braku połączenia zdalnego, przyczyną nie był brak zasobów) i dzięki temu że to system o małych zasobach, to po tym kiedy zostaje zwolniony swap widać kiedy był restart (bo czasami zdarzają się operacje które powodują użycie swap i nie zostaje on zwolniony jak na systemach dysponujących sporym nadmiarem RAM), a u Was wyciek pamięci widać jak na dłoni.

1 polubienie

TUTAJ znajdziecie link do zgłoszonego problemu dla osób, które chciałyby przesłać dodatkowe informacje nt. tego wycieku pamięci.

@CichY @Piter
Proponuję do issue dorzucić konfigurację waszych systemów (w standardowym HA to jest w
Konfiguracja → Ustawienia → Informacje → Kondycja systemu → menu kopiowania → Dla GitHuba)

1 polubienie