Integracja “command_line” - informacja o aktualizacji dodatków Supervisor - node red

Rafał w wątku opisał jak za pomocą command_line pobierać informacje o aktualizacji Supervisora i dodatków.
Może ktoś wie jak przekazać informacje o nazwie dodatku do aktualizacji za pomocą NR?
W payload mam zwracaną tablicę image
i nie mam pojęcia jak wyjąć z niej informacje o nazwie i przekazać ja do wiadomości.

@ozzinse w przypadku pojawienia się aktualizacji dodatków supervisora, informacja przedstawia się postaci tabeli i przyjmuje wartości 1, 2 itd. Gdzie np. 1 to dostępna aktualizacja dodatku która pojawiła się jako pierwsza, 2 jako druga i tak dalej.
U siebie w NR zrobiłem to w następujący sposób:


W nodzie “Jaki stan” sprawdzam jaki stan przyjmuje encja “sensor.aktualizacja_supervisor” tzn. 0 dodatki zaktualizowane, 1 dostępna jedna aktualizacja itd.
W nodzie “Wiadomość” wysyłam informację na telefon jak się pojawi aktualizacja dodatku i jego nazwę w poniższy sposób:

msg.payload=
{
    "data":
    {
    "message":"W Supervisor pojawiła się aktualizacja {{ state_attr('sensor.aktualizacja_supervisor', 'addons') [0] ['name'] }}",
    "title": "UWAGA"
    }
}
return msg;

gdzie:

 [0] ['name']

odczytuje wartość z tabeli pod pozycją “0” a tak naprawdę jest to pierwsza wartość która się pojawi w tabeli. Natomiast wartość ‘name’ to nazwa dodatku który jako pierwszy pojawił się do aktualizacji.
Poniżej załączam cały proces:
flows.json (3,2 KB)

2 polubienia

Na Ciebie zawsze można liczyć :)) Gdzie wysłać piwo ? :wink:

Miejmy nadzieję, że szybko powrócą czasy gdy będzie można usiąść w knajpie przy piwku. Marcin ważne, że mogłem pomóc.

Ja mam to coś za sobą mogę się napic jak cokolwiek będzie otwarte :slight_smile:

na podstawie powyższego flow, stworzyłem podobny dla hacs, wygląda na to że działa
Aktualizacje hacs.json (5,3 KB)

2 polubienia

Dobra robota, dziękujemy za podzieleniem się swoją pracą.