Integracja czujnika czadu Netatmo z HA

Mam zintegrowane z HA głowice termostatyczne Netatmo pry pomocy poniższej integracji.
Chciałbym zintegrować także tej samej marki czujnik dwutlenku węgla, który korzysta z tej samej chmury co głowice. Jest taka możliwość ?

Podaj linka z informacjami, dokumentacją do tego czujnika.

Kurczę, w sieci nie mogę znaleźć żadnej dokumentacji.

Dane techniczne:

  • Rodzaj czujnika: czujnik tlenku węgla,
  • Zastosowanie: w pomieszczeniach,
  • Zgodność z normami: EN 50291-1: 2018 i NF292,
  • Zasilanie: dwie niewymienne baterie 3 V wystarczające na 10 lat eksploatacji,
  • Wyzwalanie alarmu (85 dB): przy odległości 3 m po 60-90 minutach narażenia na 50 ppm tlenku węgla, po 10-40 minutach narażenia na 100 ppm lub po niecałych 3 minutach narażenia na 300 ppm.
  • Temperatura robocza: -10°C - +40°C,
  • Wilgotność robocza: 15% - 90%,
  • Łączność: Wi-Fi 802.11 b/g/n (2,4 GHz), WPA/WPA2-personal (TKIP i AES), Bluetooth o niskim zużyciu energii (30 mW, 2,4 GHz).

I taką informację na jednej ze stron z testem czujnika:

" Producent czujnika pozwala korzystać z jego wskazań także za pomocą zewnętrznych narzędzi . W moim przypadku jest to oprogramowanie Home Assistant , którego używam do zarządzania całym posiadanym sprzętem Smart Home. Taka integracja powoduje, że efektem wykrycia czadu na niebezpiecznym poziomie będzie zainicjowanie działania w innych urządzeniach . Może to być odcięcie dopływu gazu, włączenie wentylatora czy wysłanie wiadomości SMS pod ustalony numer. Możliwości jest wiele."

Czujnik Netatmo jest kompatybilny z Apple HomeKit

Dobra, może inaczej, czy to jest ten czujnik?

Jeśli tak to ma wsparcie API, więc powinien działać, być może musisz wykonać kroki takie jak dla odbanowania swojego dostępu do API (w/g dokumentacji, którą sam linkowałeś).

Zaraz zaraz, ale na początku pisałeś o czujniku CO2, a teraz o CO, to jest coś zupełnie innego…
(czujnik CO też się da zintegrować w/g dokumentacji, ale tylko jako czujnik alarmowy)

To jest czujnik [

Smart Carbon Monoxide Alarm

A widzisz czyli jednak CO, a nie CO2 (wbrew tytułowi, dobrze, że go wyedytowałeś).
wsparcie w API ma, ale trochę wyszedłem przed szereg twierdząc, że jest wymieniony w dokumentacji HA, bo nie jest (jakkolwiek czasami dokumentacja nie nadąża za rozwojem Integracji).

Jednak sadząc po dość lakonicznym wątku na oficjalnym forum raczej jest wspierany (ale nie jako sensor tylko webhook)

Ok, dzięki za namiary. Potłumaczyłem, poczytałem i chyba odpuszczę, nie na moje siły :slight_smile: