Integracja Denon AVR

Wraz z jakąś aktualizacją wypadła mi integracja z moim Denonem AVR-1912. Przestała działać. Po restarcie systemu za każym razem w Konfiguracja → Integracje: system podpowiada możliwą integrację do zainstalowania ale nie wyszukuje sprzętu. Oczywiście sprawdzałem wielokrotnie czy Denon działa poprawnie w sieci. Jest w stanie sterować nim bez problemu przez przeglądarkę. Macie jakiś pomysł, co jest nie tak?
:

Czyżby 2015.5.2? to wydanie zawierało poprawki integracji, może coś się zmieniło w opcjach? (nie używam to nie podpowiem)

Przed chwilą zrobiłem up do 2021.5.3 i ruszyło ale mimo wszystko ciekawy jak wyglądają wasze integracje i co umożliwiają?

Nie będę zakładał nowego tematu bo mój problem dotyczy również Denona (AVR 1713). Mam uruchomione HA, po wielu bojach udało mi się to zintegrować z dotychczasowym sterowaniem ogrzewania (Z-Wave Vera Plus) oraz sterowanie rolet (jeszcze trochę poprawek ale generalnie działa). Niestety, chciałem uruchomić jakąś automatyzację związaną z uruchamianiem muzyki jak rano wstaję i tu mi nie idzie jakbym chciał. Amplituner jest widoczny w systemie jako encja, “z palca” daje się uruchomić, wyłączyć, zmienić głośność itp. Jak jednak próbuję stworzyć jakąś automatyzację typu “o 8.00 włącz urządzenie” to po wybraniu Denona jako urządzenia, akcja jest niepodświetlona. Mam nadzieję, że to tylko mój brak wiedzy (ja tu dopiero zaczynam i ciągle się uczę, jak mawiał klasyk) i jest jakieś rozwiązanie mojego problemu, inne niż wymiana sprzętu.

Edit 10.07.2022:
Jakoś nie doczekałem się odpowiedzi więc musiałem odpowiedzieć sobie sam :slight_smile: Szukałem, próbowałem (a nie mam za wiele czasu po pracy) i dzisiaj znalazłem: typ akcji zrobiłem jako “wywołanie usługi”, wybrałem “home assistant Core Integration: Generic turn on” i na koniec wybrałem encję mojego Denona. No i działa. Nie wiem, jak tu wkleić zrzut ekranu, może jeszcze nie mogę ze względu na staż.

1 polubienie

screenshot_2022-07-10_18-21

Dziękuję, już wstawiłem.