Integracja HUE z HA - jak zapamiętać ustawienia żarówek

Jestem trochę początkujący i nie wiem w jaki sposób ugryźć temat tak żeby z włączników podpiętych do zbmini albo shelly sterować włączaniem, wyłączaniem żarówkami HUE, ale w taki sposób żeby pamiętały ustawienia (teraz aktualnie każde włączenie wyłączenie zmienia jasność/kolor/barwę na standardowe żółte światło)
Chciałbym żeby można było włączać / wyłączać zwykłym włącznikiem. Ale żeby ustawienia scen, czy automatyzacji z HUEbridge działały, czyli przykładowo jak ustawiłem barwe zimną od 7-19 to żeby taka w tym czasie była.

Wykorzystanie zbmini odcina mi prąd w żarówce i kolor wraca do pierwotnego stanu. Jest jakieś inne rozwiązanie? nie chciałem używac tych Oryginalnych Wall Switch od philipsa bo one nie są wogołe fizycznie połączone z lampą. Wiem że to pewnie proste rozwiązanie ale kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać żeby było dobrze. Mam bramkę Philipsa, mam cc262p.

Odpowiedź zawarłeś w pytaniu…

System Hue Philipsa tak właśnie działa, więc nadmiernie usiłujesz kombinować… skoro masz niezawodne rozwiązanie “gotowe z pudełka”.

Tego typu pomysły wracają jak bumerang - poszukaj po starych wątkach i dowiedz się czy ktokolwiek ostatecznie tak nakombinował jak masz zamiar, bo ja podejrzewam, że raczej nikt (i nie, nie twierdzę, że to awykonalne, ale z pewnością nie jest to zabawa dla początkującego).

Podstawowy błąd to odcinanie zasilania smart żarówce, która zgodnie z założeniem ma być cały czas zasilana.

Podłącz żarówkę na stale do zasilania, przełącznik podłącz do zbmini, zrób automatyzację w HA: jeżeli nacisniety zostanie przycisk przełącz (switch.toggle) żarówkę.