Integracja Kalendarza Google

Mam problem z integracją kalendarza google. Wszystko zrobione zgodnie z filmem @artur
Po aktualizacji wpisów w pliku configuration.yaml i restarcie HA system uruchamia się ponad 10 min.
2021-01-09 21:35:56 WARNING (MainThread) [homeassistant.components.calendar] Setup of calendar platform google is taking over 10 seconds.
2021-01-09 21:44:06 WARNING (MainThread) [homeassistant.components.calendar] Timed out adding entities for domain calendar with platform google after 500s
2021-01-09 21:44:06 WARNING (MainThread) [homeassistant.components.calendar] Timed out adding entities for domain calendar with platform google after 500s
I tak po każdym uruchomieniu HA. HA jest autoryzowany w google jest plik .google_token oraz google_calendars z moimi kalendarzami Ale nie ma żadnych encji związanych z kalendarzem. Takie same “objawy” występują z moim stałym kontem google jak i z nowym kontem założonym specjalnie do sprawdzenia tych problemów.

Oczekiwanie na dodanie encji z kalendarza Googla trwa 500 sekund (~8 minut), potem HA przestaje próbować (poddaje się) stąd HA startuje ponad 10 minut. Prawdopobnie masz błąd w integracji z kalendarzem, sprawdź dokladnie dane do autoryzacji, zajrzyj do oficjalnej dokumentacji Google Calendar - Home Assistant.

P.S. fajny napis na koszulce :slightly_smiling_face:.

Błędu chyba nie ma ponieważ jest plik z tokenem oraz plik z kalendarzami

Jakiej wersji HA używasz?
Sprawdz to Google calendar is not working for me - Configuration - Home Assistant Community

Wersja 2021.1.0
Przeglądałem już chyba wszystkie tematy ale nigdzie nie ma rozwiązania. Normalnie działają wszystkie inne dodatki, są aktualne stany pogodowe, rozkład jazdy autobusów, HACS pobiera nowe komponenty. Nie ma więc problemu z dostępem do internetu.

configuration.yaml
google:
client_id: **********.apps.googleusercontent.com
client_secret: *****************************
to powinno działać bez problemu jeżeli tak masz i masz ustawione API Gcalendar

I tak jest ustawione. I jest plik z tokenem i jest też plik z kalendarzami. Więc wszystko jest prawidłowo ustawione. Ale każde uruchomienie trwa ponad 10 min, a mimo, że w kalendarzu ustawione są zdarzenia to nie nie ma żadnych encji związanych z kalendarzem

Google coś kombinowało ostatnio, więc może też to tyczy się wszelkich integracji na platformach googla. Spróbuję na moim testowym HA zrobić integrację z kalendarzem wieczorem - dam znać czy u mnie przechodzi.

@Grzegorz_R
W końcu udało mi się to zintegrować - pojawiają się wszystkie encje.

Na początek zrób integrację na podstawie tego poradnika
Przed zrobieniem tego punktu:

Przejdź do ekranu autoryzacji i kliknij “opublikuj aplikację” i potwierdź:

Później kończysz poradnik -> przechodzisz do HA klikasz powiadomienia, klikasz link który się wyświetla, wcześniej kopiujesz kod i wklejasz go na Stonie z linku, właściwie tyle. Powinny pojawić się encje i powinno wszystko działać.

Wszystko jest zrobione i to kilka razy wg różnych poradników ( te poradniki są takie same). A u mnie zawsze sprowadza się do tego samego: Restart HA po dodaniu kalendarza trwa ponad 10 min. następnie następuje autoryzacja aplikacji i zapisanie w HA pliku google_calendars I to wszystko, nie ma żadnej encji związanej z kalendarzem. Aplikacja jest autoryzowana:


Na konsoli google w logach:

Widać więc, że HA łączy się z aplikacją google

A to bardzo dziwne.
Usuń wszystko (w sensie integracji Google calendar), plik również i zrób od nowa, bo to jest dziwne, że tak długo Ci się uruchamia.
U mnie zadziałało, więc powinno też pójść u Ciebie.

Niestety, żadne rady usuń i zainstaluj ponownie nie pomagają. Kalendarz był kilkukrotnie instalowany i usuwany z moim stałym kontem google. Usuwane były z HA wszystkie pliki związane z kalendarzem oraz projekty z konsoli google. I ponowna konfiguracja i tak dalej. Bez powodzenia. Tak samo na nowym koncie google założonym kilka dni temu. W sieci znalazłem kilka wątków związanych z tym problemem ale bez konkretnego rozwiązania. Problem więc nie występuje tylko u mnie ale nie jest też problem dotykającym większą część społeczności HA. Bawię się HA od 3 tygodni i ewentualne problemy z konfiguracją, instalowanymi dodatkami, aktualizacją rozwiązałem sam. Niestety przy kalendarzu nie mając żadnych błędów i niedziałający dodatek, nie wiem jak się do tego zabrać. Tak więc pierwsze wrażenia Z HA na minus.

Może problem występuje po stronie sprzętu?

Może to i sprzęt. Ale jeżeli nigdzie w logach nie ma żadnych błędów to wszystko powinno działać.

Ja miałem problem z dokończeniem integracji przez błąd autoryzacyjny… cały czas wywalało mi:


problemem było to, że autoryzacja API pracuje w wersji testowej i dopiero przekazanie jej do wersji produkcyjnej pozwoliło na integrację z HA

tu był problem - na zdjęciu prawidłowa opcja.

2 polubienia

Problem rozwiązałem.
Problemy z połączeniem z zewnętrznymi usługami mogą dotyczyć także innych komponentów np. NabuCasa. HA nie może się połączyć lub odebrać danych w określonym czasie. Nie pokazuje żadnych błędów tylko ostrzeżenia. W takim przypadku w ustawieniach HA należy wyłączyć obsługę IPv6. Po wyłączeniu IPv6 wszystko działa prawidłowo.

jak zakładasz konto to jesteś fizycznie zalogowany na kocie google ?

czy wiecie moze czy jest gdzies dostepny kalendarz na IO w Tokio ktory moznaby sobie dodac ?
Jakby mial starty Polaków to stawiam piwo :smiley:

Zalazłem tylko taki ze wszystkimi dyscyplinami
https://calendar.google.com/calendar/u/0?cid=ZDdxamg0N3RnZmM2ZWkxY2ZzcnNjNmxyMzBAZ3JvdXAuY2FsZW5kYXIuZ29vZ2xlLmNvbQ

1 polubienie

Witajcie
Jak do HA dodać kalendarz google z drugiego konta? kalendarz udostępniony do głównego adresu który jest zasysany do HA, track_new_calendar ustawione na true. Pomimo tego udostępniony kalendarz żony nie pojawia się w moim kalendarzu na HA, nie ma encji z tym udostępnionym kalendarzem (na google jest OK). Trzeba coś zmieniać jeszcze w API Google Calendar?
EDIT: Już zrobiłem, dodałem ręcznie w plikach i działa.