Integracja kamer w bloku

Spółdzielnia mieszkaniowa zainstalowała w budynku monitoring. Mam dostęp do podglądu kamer poprzez program SmartPSS. Mam adres IP, nazwę użytkownika i hasło ale nie udało mi się do tej pory zintegrować tego z HA. Może ktoś już przerabiał podobny temat?

Fajnie jakbyś napisał co to za kamery. Inaczej to wróżenie z fusów.
Zerknij na motionEye lub Onvif.

Z tego co zauważyłem to kamery Hikvision

W aplikacji gDMSS na telefonie wygląda to tak

Mam plik konfiguracyjny do programu SmartPSS na komputer który wygląda tak

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?><DeviceManager version="1.0"><Device name="700L 1 kl.2" domain="93.179.202.120" port="44777" username="user" password="xxx" protocol="1" connect="0" /></DeviceManager>

Próbowałem różnych integracji Dahua Camera and Doorbell Home Assistant Integration, ONVIF, Generic Camera ale bez pozytywnych rezultatów.

A tego probowałeś Hikvision - Home Assistant?

Nie próbowałem bo to chyba dodaje tylko sensory takie jak wykrywanie ruchu, itp a nie obraz z kamery

Spróbuj tak https://www.reddit.com/r/homeassistant/comments/qqov1l/comment/hk2tp2o/?utm_source=reddit&utm_medium=web2x&context=3 tylko musisz podstawić swoje parametry do strumienia rtsp, o ile kamera go udostępnia. Jeżeli RTSP działa to możesz także skorzystać z dodatku GitHub - AlexxIT/WebRTC: Home Assistant custom component for viewing IP cameras RTSP stream in real time using WebRTC and MSE technology.

Obawiam się że nie jest udostępniany strumień RTSP ale mogę się mylić. Bez tego chyba nie da się nic zrobić?

Możesz to sprawdzić w programie VLC.

No właśnie próbuję. Być może coś źle wpisuję bo nie działa
rtsp://user:pass@93.179.202.120:44777/PSIA/streaming/channels/101 (oczywiście wpisany użytkownik i hasło które dostałem)

Jak uzyskać strumień RTSP dla kamery IP, rejestratora Hikvision :: IVEL.PL
How to Get the RTSP URL from IP Cameras (Free Software) - YouTube

Próbowałem różnych kombinacji i nie działa :frowning:

U mnie w jednej kamerze problemem było hasło ze znakami specjalnymi. Po zmianie hasła na normalne obraz ruszył.

Pytanie czy nie będąc administratorem mogę zmienić hasło.

Jak zmienisz to inni nie będą mieli dostępu choć nie wiem ile kont jest utworzonych. Ja miałem problem przy innej kamerze camsat (w środku jest dahua) ale to właśnie ten znak specjalny w ciągu hasła był problemem. Jako admin tej kamery do podglądu specjalnie utworzyłem dodatkowe konta i wszystko działa :slight_smile:

Ja się tym bawiłem - udało mi się zintegrować właśnie kamery HikVision
10.0.0.1 i 10.0.0.2 to oczywiście przykładowe adresy IP - musisz wpisać swoje
Login z odpowiednim hasłem trzeba dopisać do listy użytkowników w kamerze. Ja po prostu zrobiłem z jak najmniejszymi uprawnieniami.
Najpierw najlepiej sprawdzić jak już ktoś pisał w VLC poleceniem “Plik - Otwórz strumień w sieci” i podać rtsp://login:haslo@10.0.0.1:554/Streaming/Channels/102/ (wpisując właściwy login, hasło i adres :slight_smile: )
101 to strumień podstawowy a 102 to zapasowy o ile pamiętam.

W pliku konfiguracyjnym mam jak poniżej a do podgląd karty Obraz albo Siatka. Jedna lepiej wygląda na komputerze, druga lepiej na komórce.
I jeszcze jedna rzecz. Długo walczyłem z podłączeniem kamer do sieci w moim mieszkaniu (kamienica, mieszkam na piętrze) gdzie mam stałe IP. Po nieudanych próbach z WiFi bridge i transmiterami PowerLine (po sieci elektrycznej) kupiłem w abonamencie kartę SIM ze stałym IP firmy OTVARTA. Testuję miesiąc i na razie jest OK.

stream:
camera:
  - platform: generic
    name: Korytarz
    still_image_url: 'http://10.0.0.1/ISAPI/Streaming/channels/102/picture'
    username: login
    password: haslo
    authentication: digest
    stream_source: 'rtsp://login:haslo@10.0.0.1:554/Streaming/Channels/102/'

  - platform: generic
    name: Brama
    still_image_url: 'http://10.0.0.2/ISAPI/Streaming/channels/102/picture'
    username: login
    password: haslo
    authentication: digest
    stream_source: 'rtsp://login:haslo@10.0.0.2:554/Streaming/Channels/102/'

No i dowiedziałem się w firmie instalującej monitoring że ze względu na przepisy i umowę ze spółdzielnią mieszkaniową nie udostępniają streamu rtsp. Trudno, nie będzie integracji z HA :frowning:

Podobno w każdej spółdzielni można załatwić wszystko, musisz tylko zorganizować “oddolny ruch obywatelski”, tj. napisać w imieniu wszystkich zainteresowanych podanie do spółdzielni o udostępnienie streamu RTSP, pod którym podpiszą się dokładnie wszyscy główni lokatorzy z obszaru objętego monitoringiem.

1 polubienie

Tak poza tematem to fajnie macie w tych spółdzielniach :slight_smile: Monitoring to już na bogato. A że dają podgląd to już bajer. U nas nic takiego nie ma. Bida aż piszczy. Domofony analogowe :stuck_out_tongue: Kamer nie znajdziesz, a co tydzień się słyszy, ze komuś katalizator czy inną część wycieli. Nawet lusterka podobno idą. Także ten. Dobrze, że wynajmuje garaż :stuck_out_tongue:

Ja bym poprosił o konkretne paragrafy i umowę do wglądu. Cos mi się wydaje, ze to próba zbycia Ciebie.
Nie poddawaj się tak szybko…

1 polubienie

Właśnie sprawdziłem swój plik .xml który zewnętrzna firma udostępniła mi do podglądu monitoringu w pracy i tam nie ma hasła, jest ono zaszyfrowane


Może tu jest problem bo nie masz hasła do tego?

Ja znam hasło do tego monitoringu i jest ono zupełnie inne niż w pliku który zaciągamy przez SmartPss