Integracja klimatyzacji Gree z Home Assistent (lokalnie)

Będziemy do tego potrzebować aplikacji Gree+, która zarejestruje w chmurze klimatyzator, ale po wykonaniu wszystkich czynności będzie można ją usunąć z chmury i zarządzać klimatyzacją po sieci lokalnej.

Jeśli masz włączoną WiFi 5G, wyłącz ją na wszelki wypadek i zostaw tylko 2.4G.

Na początek instalujemy aplikacje Gree+. Trzeba udostępnić lokalizacje i włączyć bluetooth.

Podajemy dane rejestracyjne, można podać nieistniejące dane do wykonania naszych czynności. Nie będzie trzeba potwierdzać adresu email.

Naciskamy “plusik” na górze ekranu

Włącza się wyszukiwanie urządzeń w pobliżu, mi to nie działa i wybieram urządzenie ręcznie przyciskiem “klimatyzacja”

Zresetuj WiFi klimatyzacji (instrukcja w aplikacji lub na screenie poniżej), po tej operacji klimatyzator wystawi AP, którego nazwą będzie ostatnie znaki MAC adresu klimatyzatora w naszym przypadku c6238ed hasło domyślne do tego AP to 12345678
Potwierdź 2 razy wykonaną operacje i aplikacja zacznie odliczać 2 minuty.

Następnie wybieramy sieć AP wystawioną przez klimatyzację, w naszym przypadku c6238ed.
(Jeśli jej nie znajduje, w moim przypadku wystarczyło włączyć i wyłączyć wifi w telefonie)

Podajemy hasło domyślne 12345678

Następnie zostaniemy poproszeni o połączenie się z tą siecią

wybieramy WiFi c6238ed i wciskamy gotowe

Następnie wybieramy z listy naszą domową sieć WiFi. W naszym przypadku DOM WIFI i wpisujemy hasło do naszej sieci.

Wybieramy naszą sieć domową z listy i wciskamy gotowe

Czekamy aż aplikacja skonfiguruje klimatyzację z naszą siecią domową.
(Jeśli w aplikacji wystąpi jakiś błąd, a sieć AP c6238ed zniknie, to urządzanie może być już skonfigurowane tylko aplikacja mogła mieć problemy z zarejestrowaniem naszego urządzenia w chmurze, ale chmura nas nie interesuje.

W aplikacji powinna ukazać nam się nasza klimatyzacja.
Przechodzimy do Home Assistant dodajemy integracje “gree climate” i akcentujemy konfiguracje.

20

21

Integracja powinna znaleźć i dodać klimatyzacje.
(przy dodawaniu następnych klimatyzatorów integracja będzie znajdywała klimatyzatory automatycznie, bez ponownej konfiguracji)

22

Jeśli wszystko poszło pomyślnie, przechodzimy do aplikacji Gree+ w telefonie i usuwamy klimatyzacje z chmury i usuwamy aplikacje.

Dzięki, wszystko się zgadza :slight_smile:

Czy ktoś może pomóc z integracja klimatyzatora GREE? Aktualnie nie znajduje gree CLIMATE tylko GREE A/C. Przy próbie uruchomienia wyskakuje komunikat

@KUBAS
A przypadkiem nie zainstalowałeś sobie jakiegoś komponentu niestandardowego np. z HACS?

Choćby tego?

Niektóre komponenty niestandardowe “nadpisują” swoje odpowiedniki standardowe (więc nie można używać obu naraz), czy tak jest w tym wypadku nie wiem, ale jeśli masz jakiś niestandardowy to go odinstaluj (a jeśli nie masz to poczytaj, może on akurat pasuje do twojego sprzętu).

Dokładnie tak. Założyłem od razu że trzeba z HACS i pobrałem tą niestandardową integrację. Po usunięciu znalazło Gree Climate i juz mam klimę w HA.
Dziękuje bardzo za pomoc.

Witam nie chciałem zakładać nowego wątku wiec pisze tutaj ,mam problem z moja klimą że pokazuje informacje w F nie w C i dziwną temeraturę wewnetrzną