Integracja klimatyzatora Haier Thundra - problem zmiany stanu cool / fan_only

Dzień dobry wszystkim, jestem tu nowy.
Zajmuje się serwerem HA ok. tygodnia.
Mam taki problem w neode RED, mianowicie chciałem ustawić żeby klimatyzator reagował na 2 wbudowane czujniki zewnętrzny i wewnętrzny.
Klimatyzator służy mi wyłącznie do chłodzenia serwerowni latem, wiec chciałem go ustawić w ten sposób, że jak temperatura na zewnątrz i wewnątrz jest powyżej 18 stopni, to żeby klimatyzator zmienił stan na chłodzenie “cool” a jak temperatura zewnątrzna jest poniżej 16 stopni, żeby zmienił stan z “cool” na wentylacje “fan only”.

Nie mogę zmusić klimy żeby zmieniała stany, udało mi się sczytać temperatury i ustawić je w węzłach i udało mi się odczytać stan węzłem status node.

Potrzebuje tej automatyzacji, ponieważ, jak temperatura w nocy spada poniżej 16 stopni a klimatyzator jest w stanie “cool” to klima przestaje dmuchać, wiec wole aby przestawił się na “fan_only” i dmuchał powietrzem które zaciągnie sobie z czerpni.

Jest to podyktowane oszczędnością energii, bo w dzień idzie z solarów.

W jednym węźle call service debug odczytuje mi “fan” ale drugi węzeł gdzie ma zmieniać na “cool” ma niestety error.
Niestety klimatyzator w node-

red na razie mnie pokonał, nawet pomoc sztucznej inteligencji nie pomogła, więc proszę o pomoc prawdziwych ludzi z prawdziwą inteligencją. :slight_smile:

Tu są moje węzły.

A jak wygląda konfiguracja tego noda → call-service “cool” ?

Witaj.
Moje węzły call service.

node “cool”

Data: {“entity_id”:“climate.klima_serwer_klimatyzator”, “hvac_mode”:“cool”}

node “fan_only”

Data: {“entity_id”:“climate.klima_serwer_klimatyzator”, “fan_mode”:“fan”}

może w ten sposób spróbuj …

Niestety dalej error, ale widze, że Ty masz w Entity tylko marke klimatyzatora GREE a u mnie jest program.
Ale w węźle fan_only jest też tak samo i jest ok.
U mnie encja program jest, jakby rozbita na klika różnych funkcji i nie bardzo wiem, czy jak ustawiam tą encje to node red dobrze to interpretuje.

w nodzie call-sevice wysyłasz polecenie bezpośrednio do klimatyzatora więc u mnie jest to encja climate.c69bf878 a GREE to “friendly name”. Podstaw u siebie tylko encję climate bez tej drugiej.

Tam nie masz tej drugiej encji “program”.

PS. Poza tym jak chcesz używać “program” to jest zdaje mnie się input_select więc używasz inny rodzaj “service”.

Źle interpretuje bo nie jest to set hvac mode, jeśli jest to np. pomocnik typu input_select jak podejrzewam to usługa set_options , domain input_select

Zadziało, :slight_smile:
Klimatyzator ma dużego laga za nim zareaguje na zmianę statusu, Trzeba mu powtórzyć polecenie ze 3 razy.
Podłączyłem dla testu czujnik, który zmienia często stan temperatury i dopiero jak 3 razy dostał polecenie cool, to zareagował.

Dziekuję, Ci ślicznie za pomoc uratowałeś serwerownie przed sfajczeniem :slight_smile:

Podsumowując, aby klima przerzucała funkcje z “cool” na “fan_only” na podstawie temperatury, trzeba ustawić węzły w ten sposób.

Węzeł - Chłodzenie “cool”

DATA dla chłodzenia : {“entity_id”:“climate.klima_serwer_klimatyzator”,“hvac_mode”:“cool”}

Węzeł - Wentylacja “fan_only”

DATA dla wentylacji:
{“hvac_mode”:“fan_only”}