Integracja klimazytorów Sinclair

Witam wszystkich.
Mam w firmie jednostki Sinclair działające o aplikacje evpe (czyli tak zwane gree). Chce je zintegrować z HA wszystko było by łatwe jeśli bym te jednostki miał w domu to lokalnie bym sobie podpiął po greeClimatecomponent z hacs. Ale że są w firmie oddalonej od domu to muszę wykorzystać chmurę. Aplikacja na telefon dobrze działa i da się włączyć klimatyzację wczesniej itp. Ale chce już trochę się pozbyć tych wszystkich apek i mieć wszystko w HA. Czy ktoś się bawił żeby właśnie to tak działało ?

@Barzal_210 ja osobiście takiej integracji nie robiłem. Pytanie jest czy da się tymi klimatyzatorami sterować przez jakieś spreparowane url’e?

Tego nie mam pojęcia, jedyne co znalazłem to jest to https://github.com/tomikaa87/gree-remote
Ale nie zabierałem się za kombinowanie z tym bo trochę dokumentacja mnie przeraziła

Z tej dokumentacji to interesująco wygląda to:
MQTT: https://github.com/arthurkrupa/gree-hvac-mqtt-bridge - mqtt w HA jest do ogarnięcia bez większych problemów,

to Python 3 (PythonCLI/gree.py) - HA to tez python więc może by to dalo się wykorzystać z poziomu command-line

i to Java REST API: https://github.com/alexmuntean/gree-airconditioner-rest - co prawda java mnie odstrasza ale to REST więc powinno dać się to jakoś ugryźć.

Przyjrzałbym się tym 3 sposobom dokładniej

Dzięki za zainteresowanie tematem. Widać że chyba będzie dłuższe siedzenie nad tym aby to zintegrować :slightly_smiling_face:

@Barzal_210 No nie jest to prosta sprawa na 5 minut. Jak będziesz potrzebował jakiejś pomocy to pisz może uda mi się pomóc.

A nie dało by się postawić HA w tej firmie na raspberry pi do tych klimatyzatorów. I spiąć 2 systemy HA do jednego ? Zastanawiałem się nad czymś takim, bo będę mieć teraz w drugim domu na działce HA i zastanawiam się czy można to tak zintegrować żeby mieć możliwość sterowania urządzeniami na działce w interfejsie HA z domu

@wasacz nie robiłem łączenia dwóch HA ze sobą i chyba to nie będzie takie proste. Możesz wywołać interfejs jednego w interfejsie drugiego ale to dalej będą odseparowane od siebie byty.

Wystarczy spiąć potrzebne lokalizacje VPNem i nie potrzeba żadnej chmury.