Integracja Satel + ABAX2

Cześć, ma ktoś z Was zrobioną integrację SATELA z czujnikami temperatury ABAX2 - chodzi o to żeby wyświetlić temp i natężenie światła następnie pobrać dane do noda żeby zrobić jakieś automatyzacje na podstawie pobranych danych

A integrację HA z Satelem masz już zrobioną? Wiesz jak to działa i jakie są obecne możliwości takiej integracji?

integrację z Satelem mam zrobioną i wszystko działa czyli IN’y OUT’y-mam stan i mogę sterować OUTAMI ale w związku z moim pytaniem jest możliwość pobierania danych z ABAX2 - gdzieś doczytałem że tak ale nie widzę nigdzie właśnie pobierania danych z czujnika temp.

Na chwilę obecną oficjalna integracja (Satel Integra - Home Assistant) obsługuje tylko następujące typy urządzeń:

  • czujnik binarny: raporty o stanach linii lub wyjść
  • przełącznik: umożliwia ustawienie stanów wybranych wyjść
  • centrala alarmowa: reprezentuje strefy, raportuje swój stan i może być używany do uzbrajania/rozbrajania partycji.

Czyniki nie są obecnie wspierane.

odnośnie ABAXA napisałem do satela i dostałem takie info:

Wiadomość:

Dzień dobry,

Przy wykorzystaniu modułu ETHM-1 PLUS lub INT-RS Plus jest otwarty protokół który pozwala
na przesłanie temperatur z czujników ABAX2 do zewnętrznego oprogramowania.
Wykorzystując otwarty protokół można połączyć centralę z Home Assisantem

Jak zainstalowaliście integracje Satela? Jak wchodze w HA w Integracje, to mi jej nie wyszukuje… :thinking:

A czytałeś dokumentację?

Nie każda integracja jest konfigurowana z GUI

Aha, czyli samo dodanie satel_integra do pliku configuration.yaml z odpowiednimi polami powinno wystarczyc?

Podepnę sie pod temat, udało się może coś zdziałać z tymi czujnikami ?
Mam obecnie taki sam problem.