Integracja Shelly - podsieć

Cześć, jako amator po podjęciu realnej próby, zacząłem się zastanawiać czy jest opcja integracji urządzenia Shelly z podsieci. Dodatkowy router z którym łączę Shelly - lepszy sygnał (adres WAN 192.168.100.2; LAN: 192.168.0.1) mam wpięty do głównego routera (192.168.100.1). HA jest pod statycznym adresem 192.168.100.13, a do urządzenia Shelly przypisano z zakresu adresów podsieci, adres 192.168.0.237, który też jest jako statyczny. Czy istnieje opcja takiej integracji?

Zakładam, że ten router jest podłączony z drugim routerem po kablu, to po co stosujesz routing między interface WAN i LAN, to nie jest potrzebne. Poczytaj jak to się robi prosto i przyjemnie Problem po zmianie routera - #7 przez macek. Na obu routerach ustawiasz taki sam SSID ale na różnych kanałach (żeby się nie zakłócały) i takie samo hasło do Wi-Fi, wtedy masz jedną sieć (192.168.100.x), wszystko działa bez problemu i niczym nie trzeba się martwić :slight_smile:.

Dzięki za szybkie wsparcie. Do tej pory codziennością była elektryka/elektronika. Podstawy sieci gdzieś się przewinęły a pojawiła się pewna idea, więc działam. Dzięki raz jeszcze