Integracja Xiaomi Miio - żarówki yeelink

Cześć. Mam podłączone 4 żarówki w drugim domu którymi aktualnie steruję przez apke Mi Home. Włączam i wyłączam żarówki ręcznie przez chmurę. Zamysł byl taki aby żarówki włączały się o zachodzie i wyłączały o wschodzie słońca. Aplikacja Mi Home tego nie ogarnia więc robię to obecnie ręcznie (co jak można się domyślić jest “lekko” uciążliwe.

A teraz do brzegu: chciałem zintegrować te żarówki z HA. W aplikacji Yeelight tych żarówek się dodać nie da. Próbowałem przez integrację Xiaomi Miio, integracja wykrywa żarówki w chmurze ale nie rozpoznaje uprzedzenia i wymaga podania rodzaju urządzenia z listy - a na liście poza żarówkami Xiaomi od Philips’a innych nie ma (konkretnie yeelink). Próba skonfigurowania żarówek jako Xiaomi Philips kończy się niedostępna encją.

W dokumentacji integracji Xiaomi miio na github jest niby jest opcja wybrania żarówki yeelink, jednak w integracji Xiaomi Miio w HA takiej opcji nie ma.

Ktoś podpowie jak w integracji Xiaomi Miio dodać żarówke Yeelink? Chyba że jest inna opcja integracji tych żarówek z HA przez chmurę?

Jeżeli są to żarówki yeelight to podejrzewam, że jednak się da je zintegrować z HA przez integrację Yeelight, która jest z automatu w HA. Ostatnio dodawałem własnie tasmy ledowe. Ale, żeby to zrobić to musisz, te żarówki najpierw dodać do aplikacji Yeelight. Generalnie możesz się zalogować za pomocą danych z MI Home wtedy z automatu żarówki się znajdą w nowej apce. Teraz przy każdej żarówce musisz właczyć opcje udostepnij po LAN. Ha z automatu je wykryje oczywiscie jeżeli jest ta sama sieć. (Rozumiem, że to jakos rozwiazales - moj HA tez obsluguje dwa domy i cale obejscia). Do tego trzeba ustawić dla żarówek stałe IP. Sterowanie całkiem przyzwoite w sensie przez integracje Yeelight

Na żarówkach yeelight tak mam to zrobione i działa jak opisałeś - wszystkie są w sieci lokalnej i tu nie ma problemu, ale żarówki i których pisze są w innym domu, w innej sieci, stąd chciałem sterować nimi przez chmurę. Oczywiście jest opcja postawienia oddzielnego serwera ha w drugim domu i podłączenia żarówek w sposób który opisałeś (pod warunkiem że udałoby się dodać te żarówki do yeelight) ale stawianie serwera ha po to żeby włączać 4 żarówki to chyba przerost formy nad treścią - dlatego chciałem wykorzystać chmurę Xiaomi.

Tak jak pisałem integracja Xiaomi Miio wykrywa żarówki w chmurze więc można z tego skorzystać tylko nie wiem czemu w HA nie ma możliwości wyboru typu żarówek Xiaomi Yeelink (pomimo że integracja je obsługuje wg Github) - można wybrać tylko typ Xiaomi Philips Bulb który nie komunikuje się z żarówkami Xiaomi Yeelink.

Stąd pytanie, jak do integracji dodać obsługę żarówek Xiaomi Yeelink?

Edit:

No nie są to typowe żarówki Yeelight tylko Yeelink ( z zarowakmi typowo od Yeelight nie ma problemu, aplikacja je wykrywa i wszystko bangla, Xiaomi Yeelink niestety nie są wykrywane bezpośrednio w aplikacji Yeelight).