Integracja Yooda Smart Home 2

Dobry wieczór.
Chciałbym zapytać czy udało się komuś zintegrować z HA rolety z silnikami yooda/portos?
Mam spiete 10 silników na centralce yooda smart home 2 i zastanawiam sie czy ktoś ma może podobne silniki i udało mu sie je zintegrować z HA

Udało się zintegrować z HA?

Tak
Moze nie idealnie jakbym sobie życzył - bo nie jestem w stanie ustawic stanu w jakim sie znajdują - czy zamkniete czy otwarte - ale strowac sie nimi da.

Podzielisz sie swoim doświadczeiem, jak tego dokonać?

Hej,

ja zrobiłem przez integrację MOTION BLINDS.
Instalujesz w telefonie aplikację Connector - tę komunikację wykorzystujemy, jeśli masz podłączone rolety yooda do google home. w aplikacji znajdziesz ID konta, które potrzebujesz do podłączenia do HA. IP urządzenia bierzesz z routera.

Mam rolety z radiem na 433, więc nie znam stanu rolet, a jedynie mogę wysyłać żądania - w takiej sytuacji w HA wszystko śmiga, możesz zrobić to samo (a i więcej), co w aplikacji yooda.

3 polubienia

U mnie dokladnie tak samo jak napisał kolega Kamil111 - Connector - dziala o wiele lepiej niz aplikacja yooda - niestety ponieważ to 433 ciezko ustawic stan - ja sie poddałem po kilku próbach.
Ale otwieranie zamykanie dziala bez problemu

1 polubienie

Czy próbowaliście to ograć bez Yooda Smart Home? Centralka jest dość droga a rozwiązanie dość ubogie

kolego, mozesz mi podać gdzie masz to ID konta? nie mogę wcale go znależć. W connector znalazłem cos takiego opisane jako MAC 9bb32e2ad5a90001. Czyli jest to adres Mac bramki indodane na końcu 90001
ale po dodaniu do HA nie moge sterować, wykryło mi 6 rolet ale nie działa sterowanie :frowning:

Edycja

Udało mi się, ale dzięki twojemu wpisowi. Trochę powalczyłem ale znalazłem API key :slight_smile:

Nie mam tego systemu, ale jakoś potrafiłem znaleźć informacje (fakt, że dzielący się wiedzą nie bardzo się popisał szczegółowością opisu)

Pozwolę sobie dodać szczegółowe kroki do odnajdywania ID konta. W ogóle cześć wszystkim, to mój pierwszy post, trafiłem tu szukając podobnego rozwiązania, dziękuję kolegom @Kamil111 i @Alpines za pomoc.

Z głównego okna aplikacji Connector klikamy 3 kreski menu podręcznego w lewym górnym rogu. Po lewej stronie wysunie się menu, klikamy na avatara (domyślnie kontury sylwetki), zaraz nad adresem email. Pojawi się menu ustawień, klikamy przedostatnią pozycję - o aplikacji. Pojawi się logo aplikacji na niebieskim tle. Klikamy w logo 5 razy i voila - mamy nasz ID. Teraz należy go tylko wprowadzić w odpowiednie miejsce podczas integrowania z Motion Blinds - jak wspominali wcześniej koledzy. Potem trzeba poczekać aż wszystko się przemieli i mamy rolety w HA.

Powodzenia wszystkim.

Cześć. Nie widzę takiego menu w lewym górnym rogu. mówimy o tej samej aplikacji?

Edycja: zła aplikacja. Powinienem użyć tego (ten sam login i hasło):