Integracja z falownikiem Huawei SUN2000

punkt e nie zrobiłeś… wklej do configuration.yaml zastępując encje sensor.sun2000_3ktl_m1 na twoją

Wielkie dzięki, zrobione teraz tylko jakaś fajna karta.

Dzięki za tego posta. Od kilku dni wertuję jak to zrobić i dopiero tutaj konkret :slight_smile:

z racji, że encję są wadliwe przy bezpośrednim odczycie z dongla - miesięczne i roczne wartości źle się naliczają ze względu na błędy w odczytach, to proponuje się posiłkować integracja z HA. Jest dużo łatwiej

hacs repozytorium
instrukcja

1 polubienie

Używam u siebie i super działa!!!
Dzięki wielkie.

to ja utrudniłem sobie życie i domontowałem drugi falownik w kaskadzie… główna integracja (huawei_solar) u mnie działa, ale pokazuje tylko dane dla falownika głównego (slave: 1) lub tego drugiego (slave: 2). Wiecie może jak wyciągnąć dane dla całej instalacji? próbowałem dodać kiosk ale pokazuje mi encje jako niedostępne :frowning:

Ja mam jeden falownik, ale poczytaj w temacie:

Chyba trzeba ustawić słave:2 i 3.

też mam niedostępne encje, bo piszą że 24-30.12 robią prace serwisowe czy coś tam, chociaż teraz jak wchodzę to juz się loguje strona, ale encje dalej są offline

obraz

aaa… i też używam kiosk, chociaż do aktualnej produkcji zaciągam dane bezpośrednio, są najszybsze. Kiosk używam dlatego, że nie ma skoków na 0 i moduł energy nie głupieje

Chyba zmienili serwery bo jest przekierowanie na:
https://region03eu5.fusionsolar.huawei.com/unisso/login.action?service=%2Funisess%2Fv1%2Fauth%3Fservice%3D%2F
Nie sprawdzałem czy kiosk się zmienił, ale pewnie też.
Do modułu energii używam sensora z produkcji total i nie głupieje pomimo zer w odczytach, chociaż dzisiaj nie było, a jak grzebali przy serwerach w święta 0 (a w zasadzie błędy odczytu) pojawiały się często.

no własnie jak ustawiam slave: 2, to widzi tylko ten drugi falownik a jak wpisałem 3 to żadnego…

Cześć, żeby integracja ruszyla po zmianie serwerów trzeba ręcznie zrobić poprawkę adresu serwera w pliku sensor.py zgodnie z adresem z waszego kiosku
plik jest tu:
/config/custom_components/fusion_solar_kiosk/sensor.py
było:

a ma być (przynajmniej u mnie)

zgadza się. poprawiłem to i kiosk zaczął działać. problem w tym że odświeżanie (interwał) danych w kiosku jest bardzo słabe.

dlatego aktualne generowanie prądu mam bezpośrednio z falownika, natomiast resztę danych to idzie z kiosku, czyli dzienna, miesięczna, roczna produkcja.

i to jest bardzo dobre założenie :wink: jak tylko znajdziemy sposób jak pokazywać dane z dwóch falowników, to też tak zrobię :slight_smile:

Wyczytałem że powinno działać słave: 16 dla mastera i 1 dla slava.
have got the answer from Huawei support personal! Each inverter has its own address - and not necessary in sequence as stated in the Modbus Interface Definition document! You need to log in using the local WLAN on each inverter via the FusionSolar mobile app and check under Settings / Communication configuration / RS485_1 / Com address In my case the two inverters had address 16 (master) and 1 (slave). When that is known it works fine to communicase with each inverter
link do wątku:
https://forum.huawei.com/enterprise/en/huawei/m/ViewThread.html?tid=799941&lang=en

Przyznam że nie bardzo rozumiem… ja mogę uzyskać osobny dostęp do inwerterów. jak wpiszę slave: 1 - to mam główny inwerter, a wpisując slave: 2 to mam drugi (pracujący jako slave). Problemy w tym że nie potrafię uzyskać równoczesnego podglądu dla jednego i drugiego, nie mówiąc już o sumie ich chwilowych produkcji. Próbowałem dodać kolejny kompletny wpis w configuration.yaml ale pokazuje tylko dla jednego.

a może użyj kiosku, wydaje mi się że 2 bez problemu zaciągniesz od razu

kiosk repozytorium

Używam kiosku i tam podaje łączną produkcję. minusem tego rozwiązania są rzadkie aktualizacje stanów… w związku z czym, kiosk chciałem zostawić do informacji o produkcji miesiąc/dzień a bieżącą pobierać z integracji

Cześć, dziś był update i kiosk wyleciał znowu, w celu naprawy trzeba zrobić to samo z adresem, jak pisałem poprzednio… ale naprawili buga… :unamused:

Tyle, że teraz konstrukcja sensor.py wygląda nieco inaczej, a url podaje się w configuration.yaml. Aktualizacja miała chyba na celu wyeliminować poprzedni problem, ale coś poszło nie tak - przynajmniej u mnie.