Integracja z Inpost

Cześć
@marcinwojciesz dał byś radę podesłać jak całość u Ciebie wygląda? Dodałem przełącznik ale coś nie “pyka” a integracja wygląda super zwłaszcza że mam zakupy z kilku kont i najlepiej gdyby zaciągać potwierdzenie o przesyłce z aplikacji inpost.

Też mam zrobione podobnie do @marcinwojciesz - moje flow:
inpost.json (2,5 KB)

oczywiście na telefonie w aplikacji HA włączony sensor ostatniego powiadomienia i zaznaczona aplikacja inPostu:
image

1 polubienie

Oczywiście - ja mam tak:
flows (1).json (45,2 KB)

Witam. Mam pytanie.Umieściłem kod w pliku configuration.yaml, ustawiłem wszystkie dane mojej skrzynki Lecz nie tworzy mi dodatkowej encji. Widzę że u ciebie jest sensor.gmail_mail. Co może być nie tak?

gdzie to jest dokładnie, że last notification łączy się z pl.inpost.inmobile?

Nie łatwiej co jakiś czas odwołać się do API inpostu z prośbą o listę paczek, a potem mając listę paczek iterować przez status paczki?

https://dokumentacja-inpost.atlassian.net/wiki/spaces/PL/overview

Kategorie, które mogą was zainteresować:

  • Shipment
  • Shipment Tracking

Wtedy macie dane z pierwszej ręki, a nie bazujecie na powiadomieniach androidowych, czy e-mailach, które mogą nie dojść

2 polubienia

Niby wszystko zrobiłem jak trzeba, ale sensor.xxx.last_notification ma u mnie stan unknown - co może być nie tak?

a sprawdz czy wlaczone masz w aplikacji ostatnie powiadomienia

i ktoś ogarnął ten wątek? mam problem by utworzyć input_boolean.paczka_w_paczkomacie? ktoś pokaże kod?

Ustawienia → Urządzenia oraz usługi - > Pomocnicy.

a później co utworzyć by się odnosiło do powiadomień z telefonu?