Integracja z SUPLA

Witam.

Mam urządzenia które są obsługiwane przez SUPLE i chciałbym je zintegrować z Home Asisstantem. Opis jak to zrobić jest tu

Wygenerowałem swój osobisty TOKEN na serwerze supli:


wstawiłem sekcję do configuration.yaml

po resecie otrzymuje powiadomienie:
image
czy ktoś z szanownych miał podobne doświadczenia lub wie jak to rozwiązać?

@Marcin_Domański niestety nie mam supli więc nie mam jak tego sprawdzić ale w dokumentacji widzę kilka zapisów istotnych które warto sprawdzić:

  1. Uprawnienia dla tokena (please add at least Channel’s Read and Action Execution permissions).
  2. Devices disabled on Supla Cloud will not be loaded into Home Assistant.
  3. Currently only covers (shutters in Supla’s lingo), gates and switches are supported,
    Daj znać czy spełniasz te 3 punkty. Jeśli tak to spróbuję się dowiedzieć co może być problemem

Akurat mam rolety z Supli. Działa.
Sprawdź w panelu Supli czy przypisałeś i aktywowałeś token i jaki w confii podajesz adres serwera supla (masz go po zalogowaniu w supla dev)
Tam jest mało intuicyjna zabawa z tokenem- zwana chyba identyfikatorem dostępu.

HA nie uzyskuje autoryzacji w supli i to jest problem :frowning:
używam serwera publicznego xxx.supla.org, a nie lokalnego i możliwe że tu leży problem.

Ciekawe, ja poleciałem też zgodnie z instrukcją, też wspominany serwer.
Ruszyło i działa do dziś. Za słabo się znam by gdybać- ale zobacz na forum supli - był tam człowiek który mocno w temat HA się wciągał. Coś wi tym kierunku (działania z HA) wiem że też zrobili.
Pamiętam tematy bo to był jeden z pierwszych obszarów na jakie trafiłem myśląc o automatyce. Spodobało mi się że to krajowy projekt i serwery u nas.
Edit: sprawdziłem- jest supla MQTT, więc wykombinowali :slight_smile: