Integracja z Tuya

Dwie w których działa mi tuya jeszcze musze je rozkminić jak wszystko ustawić ale działaja też inne aplikacje włacznie z knx em ioBroker Smarthome
https://thehomeremote.com
Ale widziałem sporo więcej aplikacji gdzie działa tuya ale chwilowo mam brak czasu na przetestowanie wszystkich

wazne ze te dwie maja obsługe tez telefonu jk i mozna zrobic w nich swoje wlasne gui szczególnie w tej drugiej z tego co widze z youtube i widze że mozna serwer zainstalowac zarówno na windows jak i proxmox wiecej opcji nietestowałem

mam w domu z 70-80 urządzen od tuya wiec nieprzesiąde się na inne urzadzenia w zwiazku z tym że HA juz nie działa jak powinien konto w tuya mam aktywne i niemusze co miesiac czy co 6 mies aktywowac mam wybrana opcje darmową na rok

@krzysztof_Kruzio1985
Cały czas w ogóle nie kminisz istoty problemu - winy za zaistniałą sytuację nie ponoszą twórcy HA, tylko Tuya, która daje tak absurdalne warunki oficjalnej integracji z innymi systemami przy pomocy swojego API.

Oficjalne integracje w HA wykorzystują wyłącznie legalne metody łączenia się z innymi systemami, więc w przypadku Tuya jest to droga “po kamieniach i pod górkę”… bo tak sobie wymyśliło to chińskie korpo.

Moim zdaniem te utrudnienia zwiększające się wraz z upływem czasu są naturalną drogą do przyjęcia modelu abonamentowego przez Tuya.
Jest to coraz bardziej prawdopodobne biorąc pod uwagę rosnącą skalę kryzysu w ChRL (od zawsze mieli inny cennik dla klientów z ChRL oraz oczywiście odpowiednio wyższy dla wszystkich innych).


Wracając do tematu HA - istnieją komponenty niestandardowe, które ze względów prawnych nigdy nie będą oficjalne - najbardziej znane to local tuya i tuya-local (oba dostępne do łatwej instalacji z użyciem HACS), bardzo prawdopodobne, że aplikacje które wspominasz po prostu korzystają z podobnych wątpliwych pod względem legalności rozwiązań.

Jest też kilka projektów odchmurowujących sprzęt Tuya (tylko dla zaawansowanych entuzjastów DIY) i umożliwiających uruchomienie na nich alternatywnego firmware opartego na działaniu lokalnym (ESPHome-Libretiny, czy openbeken w powiązaniu z cloudcutter).

Życzę sukcesów w używaniu rozwiązań alternatywnych dla HA.

1 polubienie

Od lutowego wydania HA nie potrzeba będzie mieć konta iot.tuya aby działało cloudowe tuya, wystarczy zeskanowanie kodu QR w aplikacji smartlife albo tuya smart

https://github.com/home-assistant/core/pull/109155

Ale tak czy inaczej odradzam używanie produktów tuya na wifi (na zigbee są ogólnie OK przez zigbee2mqtt).

2 polubienia