Integracja z Tuya

Witam wszystkich.
Czy działa wam integracja w Home Assistant z Tuya.
Dzisiaj wywaliło wszystko co było łączone przez chmurę, czyli to co szło po WIFI (jako integracja Tuya).

Edit:
Znalazłem rozwiązanie, może komuś pomoże:

Co to znaczy wywaliło, może po prostu token stracił ważność - 3 pytanie
https://github.com/tuya/tuya-home-assistant/blob/main/docs/faq.md

“Wywaliło”, czyli w integracji Tuya nie widać żadnych urządzeń.
To chyba ogółny problem:

Hmm, może i awaria, ale podnieśli cenę na konta płatne dla klientów spoza ChRL z 10000$/rok do 25000$/rok, to może i jakieś cięcia w darmowych.

Niby można przedłużyć darmową licencje, ale to nie działa, więc dostęp po API jest nie możliwy.

Żadna awaria tylko na stronie tuya globalnie wywalili wszystkie nieaktualne tokeny. Rozwiązanie jest proste wystarczy wejść w ustawienia swojego projektu, service API, loT Core, i przedłużyć darmową subskrypcję na 6 miesięcy. Można też założyć na nowym koncie nowy projekt połączyć z aplikacją w telefonie i wtedy od razu będzie działało, ale tylko na miesiąc.

Jak najbardziej działa właśnie przedłużałem

czy próba przejścia na local tuya coś poprawi, co pół roku jak ma się wywalać to trochę słabo.

1 polubienie

To oznacza że HA stał sie już całkowicie bezużytecznym systemem bo ich nowa wersja czyli opcja używania aplikacji przez smart think instalowane przez HACS jest kompletnie bezużyteczna tzn działaja niektóre włączniki gniazdka ale nie działają żadne konfiguracje nawet nie wyświetlaja się liczniki energi itp, od ostatniego roku zaczęły mi znikac z systemu po nowych aktualizacja coraz to kolejne opcje które uzywałem a teraz z tą nową aplikacja do tuya system dlamnie jest juz martwy i bezuzyteczny

Odwrotnie. To Tuya staje bezużyteczną funkcjonalnością dla użytkownika HA. Wystarczy zrezygnować z WIFi , kupić Zigbee ( a nie januszyć pare złociszy ) i problemu nie ma. Ale to moje prywatne zdanie.

Witamy na forum. Pierwszy wpis i w pierszym zdaniu taki radykalny osąd oznacza, że HA nie jest dla Ciebie.

3 polubienia

też bym chętnie zrezygnował, ale sterowanie bramą mam na wifi i chętnie wymienię na zigbee ale nie widzę żadnej oferty takich przełączników.

Są rozwiązania WiFi, które nie działają w oparciu o chmurę Tuya, a które świetnie współpracyją z HA.
Z popularnych gotowców:
Shelly, Supla, BleBox…

localTuya działa bez zmian u mnie. Ale nie wszystko miałem tam przerzucone.

czyli odpowiedzią jest lokalne łączenie urządzeń z ha, mobilnie możemy mieć przez telefon i aplikację tuya.
Technicznie nie ogarniam lokalnych ustawiań napięć w 3 kroku konfiguracji. niby jakaś tabelka, ale to czarna magia.

Urządzenia WIFI mają się dobrze, jeżeli pominiesz logo TUYA.

1 polubienie

Ale chyba to też nastąpiło po ostatniej aktualizacji zigbee
wywalają mi się termometry, wczoraj zrobiłem reset systemu i od ręki zadziałały wszystkie połączenia, dziś znowu termometry martwe, inne urządzenia też ale na termometrach widać że brak zmiany temperatury od 10-12 godzin
Robię przywrócenie systemu sprzed aktualizacji, zobaczymy czy pomoże.

Rozwiniesz o co tu chodzi ?

Czasami trzeba poczekać jakiś czas aż aktualizacja zakończy działanie w tle. Wiele zmian odnośnie Z2M jak i MQTT jest właśnie wdrażanych, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość i ewentualnie po kilku godzinach zrestartować HA i jego dodatki.

Bywały aktualizacja które mieliły bazą kilka, kilkanaście godzin.

Jakoś w innych aplikacjach konkurencyjnych do HA tuya działa bez problemu z HA zawsze był jakiś problem po aktualizacjach dlamnie to już definitywnie ostatni przesiadam sie na inna aplikacje:)

Jakie to aplikacje ?

1 polubienie