Inteligentny dzwonek do drzwi

Zastanawiam się nad wyborem inteligentnego dzwonka do drzwi. W internecie znalazłem kilka rozwiązań, poniżej linki do recenzji:

Jakie rozwiązania macie u siebie?

Oczywiście można jeszcze zamontować videodomofon (z możliwością otwarcia drzwi - zwolnienia elektrozaczepu) ale to wymaga akumulatora na wypadek braku zasilania dlatego zrezygnowałem z tego rozwiązania, choć można zamontować i ograniczyć funkcjonalność tylko do dzwonienia.

Ja korzystam z Ring 2, zobacz dostępne encje

i przykładowy ekran, po kliknięciu w obrazek wyświetla się ostatnio zapisany filmik szare prostokąty to już moja cenzura, widoczne na obrazku auto stoi pod latarnią w odległości 18-19 metrów od obiektywu, integracja: Ring

Masz wykupioną subskrypcję Ring Protect czy Protect Plus?

Ring Jest dobrym wyborem jak masz kilkumetrowe podejście do drzwi .
Jak się zdecydujesz na Ring to proponuje dokupić zasilacz bo inaczej na najwyższych ustawieniach i sporym ruchu przed drzwiami bateria wytrzyma z tydzień .

1 polubienie

mój plan to Protect Basic, 30€ za rok, dla mnie jest ok, odnosząc się do kwestii długości pracy na baterii, faktycznie zimą bywało że trzymała siedem - dziesięć dni, gdy temperatura otoczenia wzrosła powyżej kilku stopni jest już spoko, mój Ring 2 - ma bardzo wiele ustawień i pozwala na wyznaczanie wielu stref w których ruch jest wykrywany, a to pozwala ograniczyć zużycie prądu i wyeliminować zbędne alarmy, dlatego nie uważam aby miała tu istotne znaczenie długość dojścia do drzwi

Jeśli ktoś zbliża się idąc na wprost kamer (dzwonek) rozpozna że to człowiek, jeśli “wskoczy” z boku tuż przed kamerą przynajmniej u mnie niedostaje powiadomienia .
Leszcze kilka miesięcy temu Alexa była w stanie wyświetlić podgląd osoby dzwoniącej teraz to około 30% że zobaczę kto dzwoni ( przekroczenie czasu)
Ruter 3 metry od dzwonka, wydaje mi się że serwery są bardzo daleko od mojego Ring`a

u mnie “człowieki” podchodzą z boku i z tego względu mam podkładkę w formie pionowego klina która dostosowuje pole widzenia do moich potrzeb, widziałem również projekty podkładek w formie klina poziomego i różne inne “dziwne kształty” które z pewnością zdecydowanie poprawiają “czułość - widoczność - zasięg” w określonych warunkach, a jaki Ty masz model? czy aktualizowałeś w nim oprogramowanie? w ciągu kilku miesięcy było kilka wartościowych aktualizacji…

Kolejny smart dzwonek Amcrest AD110:

i oficjalna integracja Amcrest - Home Assistant.

Dostępne są także inne sposoby integracji z HA: