Jak dodać custom card?

Dodałem w HACS Weather Card. Próbuję dodać kartę do panelu HA i pokazuje mi, że taka integracja nie istnieje. Ponownie uruchomiłem samo HA i nadal mam to samo. Jak dodać taki komponent?

A dodałeś to:

url: /hacsfiles/weather-card/weather-card.js
type: module

w Konfiguracja → Dashoboardy → Zakładka zasoby.
Aby zobaczyć tą zakładkę trzeba włączyć widok zaawansowany w ustawieniach profilu.
Ścieżka ta u każdego może wyglądać trochę inaczej. U mnie to:
/local/community/weather-card/weather-card.min.js
Najlepiej wejdź i zobacz jaka ścieżka jest u Ciebie.

1 polubienie

Jeśli instalował tą kartę przez HACS to została dodana automatycznie do dashboardu ale ale po ostatnich zmianach sprawdź tak jak napisał @zaawii czy karta jest dodana.
Ten błąd to kwestia wcięć lub danych tam wpisanych. @gregusz sprawdzałeś czy w lokalizacji:

/local/custom-lovelace/weather-card/icons/

masz icony?

1 polubienie

@zaawii mam w zasobach. Ścieżkę mam:
/hacsfiles/weather-card/weather-card.js

@rafkan ikony mam w
/config/www/community/weather-card/icons/

Tak samo testuje z bignumber by zegar wyświetlać. I mam ten sam problem.

Po aktualizacji (dziwne) HA pojawił mi się nowy weather-card w dodawanych kartach. Ma taki kod:

type: ‘custom:weather-card’
entity: weather.home
number_of_forecasts: ‘5’

Ale po jego zapisaniu wszystkie aktualne karty z pulpitu znikają. Muszę ręcznie edytować plik (trzy kropki → Edytor…) i usunąć ten wpis. Wtedy wszystko wraca. Ciekawostka jak dla mnie.

Wcięcia w edytorze karty są o jeden poziom niższe niż w przypadku bezpośredniej edycji konfiguracji dashboardu (a takie najczęściej pokazywane w przykładach zastosowania).

przykładowa konfiguracja z edytora karty (oczywiście musisz użyć swoją encję prognozy i odpowiednich dla niej ustawień)

type: 'custom:weather-card'
entity: weather.weatherbit_bielany_wroclawskie
number_of_forecasts: '6'
forecast: true
hourly_forecast: false
current: true
details: true

czy twoja encja z prognozą nazywa się weather.home?

PS od jakiegoś czasu akurat ten typ karty ma działający edytor wizualny
PPS jeśli znika cały dashboard, to prawdopodobnie masz jakiś uszkodzony wpis w konfiguracji całości…

Dodałem całkowicie nowy dashboard. Pogoda poszła. Wyświetla się. Encja weather.home jest u mnie ok. Nie idzie:

  - type: 'custom:bignumber-card'
    entity: sensor.time

W zasobach “bignumber-card” jest, więc powinno działać.

U mnie wygląda to tak dodajesz kartę Edytor konfiguracji YAML

nie usuwasz type ’ ’ ( jakis bug ) pod spodem wklejasz kod

entity: sensor.dark_sky_daily_summary
type: ‘custom:weather-card’
number_of_forecasts: ‘7’
hourly_forecast: true
forecast: true

po czym usuwasz type ’ ’

Screenshot - 24_01 006

sensor.openweathermap_condition

Zadziałało. Dziwne, że kolejność wpisywania w pole edytora ma jakieś znaczenie.

Pewnie jakiś bug bo jak usuniesz pierwsza linie to mimo poprawnego kodu i formatowania mieli bez końca

odnośnie bignumber (tego nie znałem) - tak jak pisałem w edytorze karty wcięcia niższego poziomu, cały kod (dla edytora kart) wygląda tak

type: 'custom:bignumber-card'
entity: sensor.time

bignumer_card_clock_Screenshot_2021-01-24 Przegląd - Home Assistant

wpisywałem różnymi metodami i u mnie na przeglądarce FireFox, Edge - działa. Natomiast na mobile HA, tablet HA , Opera tablet - niestety nie działa.
Może to kwestia .js lub jest jakiś bug w custom card ?

A może macie inne pomysły co jeszcze sprawdzić. ?

@Marcin_Złotek W niektórych przeglądarkach niektóre custom_card nie wyświetlają się poprawnie, ale z ciekawości sprawdziłem i problem z kartą bignumber-card nie występuje ani w opera

ani w oficjalnym kliencie HA

Jakkolwiek słyszałem, że tego rodzaju problemy są częstsze w iOS niż w Androidzie.

Obrazki z apek powyżej (testowy dashboard, więc “bałagan, mydło i powidło”) :


Dobry wieczór
Chciałbym poprosić o pomoc.
Chciałbym dodac : Lovelace animated weather card
W opisie napisane jest ze mam dodac:
Add the following to resources in your lovelace config:

To znaczy ze mam to wkleić w configuration.yaml ?

/
Jak masz HACS i zapoznałeś się z ostrzeżeniem

Nie dodawaj jeśli instalujesz z HACS!

To znaczy coś zupełnie innego, ale mniej więcej od roku HACS w przypadku kart niestandardowych działa “plug and play” i o ile dana karta jest przyzwoitej jakości to z HACS zostanie zainstalowana automatycznie!

I na koniec muszę dodać ze 3 słowa - karty niestandardowe i generalnie HACS nie są dla początkujących (jeśli nie czytasz dokumentacji, to wkrótce skończysz z problemami niemożliwymi do zdiagnozowania).

1 polubienie

Dziekuje za odpowiedź