Jak podłączyć rolety poprzez szynę DIN i LAN z HA?

Witajcie,

Mam do poprowadzone kable czterożyłowe do centralnego sterowania.
Mam pytanie, bo nie znalazłem jeszcze nic takiego (może nie jestem czegoś świadomy) - jakie sterowniki/moduły DIN wybrać, żeby móc sterować roletami z HA i żeby miały możliwość podpięcia do sieci LAN gdzie będzie HA?

Dzięki z góry!

Ja bym zrobił diy opartym o esphome i wt32-eth01 plus przekaźniki na szynę DIN. Gotowca niestety nie znam. Obudowę mógłbyś wydrukować lub kupić Kradex’a SKLEP | Obudowa plastikowa, Obudowy elektroniczne, hermetyczne | KRADEX

Te kable czterożyłowe idą od twojej rolety ? Sterowanie LAN czy też WIFI, ZigBee? Ile tych rolet?

@artpc w sumie kilkanaście rolet.
Od każdej z nich idzie kabel czterożyłowy do rozdzielki.
Generalnie po wifi chciałbym jak najmniej rzeczy sterować, dlatego też te kable do każdej z rolet.
Jeśli chodzi o pozostałe sterowniki/czujniki można podłączyć do sterowników Shelly DIN, które mają wyjście LAN. Planuję je spiąć jedną siecią LAN z HomeAsisstant, ale nie wiem co/jak zrobić z roletami.
Oczywiście jeśli nie będzie opcji spiąć rolet z HA po LANie to trzeba będzie użyć innego sposobu/protokołu.

Większość sterowników to sterowniki bezprzewodowe WIFI, ZigBee, są też LAN ale ceny to od 2K i rzadko da się to spiąć z HA. Masz takie wyjścia, skorzystać z gotowych kompatybilnych z HA rozwiązań
Cover:

Skorzystać z jakiś bez napięciowych sterowników https://www.houseiq.pl/pl/p/TUYA-4CH-DC-5-32V-4-kanaly-Wifi-RF-beznapieciowy/1288
Które posiadają wejścia sterujące i da się przeprogramować na (TASMOTA w trybie COVER)
Sprzedawca odpowie na twoje pytania.

1 polubienie