Jak połączyć dwie "automatyzajce"

Z góry przepraszam za lamerski temat ale zawsze znajdowałem tutaj pomoc więc pozwolę sobie zapytać :slight_smile:

Mam żarówkę z lidla na zigbee. W pierwsze automatyzacji chodzi o to że po zachodzie słońca gdy idę do dziecka żarówka ma sie uruchomić na 40 sekund a potem zgasnąć. Wszystko działa jak należy a nawet za bardzo bo czujnik jest bardzo czuły :slight_smile:

Tutaj mam przycisk z ikei IKEA E1743
Po naciśnięciu on - żarówka się świeci off - ma zgasnąć lub automatycznie wyłączyć się po 30 minutach. On / off w miarę działa czasem muszę nacisnąć kilka razy. Ale jest ok. Tylko nie mam pojęcia jak to razem połączyć.

Przy okazji czy ktoś posiada “smart " żarówki z lidla i da się sterować z Node kolorami ? u mnie mogę tylko " ręcznie” zmieniać kolory.

A co chcesz uzyskać?

Chodzi o to że po zachodzie słońca gdy idę do dziecka żarówka ma sie uruchomić na 40 sekund a potem zgasnąć, ale gdy nacisnę przycisk to żeby żarówka świeciła się przez powiedzmy 30min i potem zgasła chyba że ją wyłączę wcześniej przyciskiem .

Zauważyłem że mój drugi projekt średnio jednak działa :frowning: - poprawiłem i jest ok. Tylko teraz jak to połączyć :slight_smile:

Nie wiem które żarówki z Lidla posiadasz Białe czy RGB ale da się nimi sterować z Node-RED.

Ja mam akurat białe i steruję jasnością i barwą w zależności od położenia słońca i godziny. Dodatkowo miękko rozjaśniam i ściemniam. Dodanie dodatkowego przycisku też nie powinno być problemem. W załączeniu mój flow możesz zobaczyć jak to zrobiłem.

Oświetlenie pora dnia.json (4,0 KB)

Posiadam, jest możliwość sterowania kolorami, jak również jasnością po przez NR

Kurde człowiek jest ślepy :slight_smile: wszystko jest napisane :slight_smile: Dzięki. :slight_smile: Ale to wciąga…

schody.json (3,5 KB)
w Nodzie Call Service o nazwie (ON schody RGB L) w polu data, masz ustawianie jasności + koloru

Temat kolorów ogarnięty. Dziękuję. Teraz zastanawiam się jak to połączyć: aby po naciśnięciu przycisku pierwsza automatyzacja nie gasiła światła po 40 sekundach.

Tu masz. Stravi załączył też flow więc spokojnie ogarniesz.

Node red - flow - AI-Speaker