Jak poprzez localtuya wysyłać sygnał IR?

No to poproszę o pomoc/lekcję.

Mam uniwersalny kontroler podczerwieni (pilot) z pomiarem temperatury Tuya (nazwijmy go termostat) . Chciałbym, by włączał mi przy pewnych godzinach i temperaturach klimę Hayer. W Tuya nie ma z tym problemu, nauczyłem go pilota (stworzył z tego pilota osobne urządzenie Hayer widoczne w Tuya) i z poziomu aplikacji wszystko działa.

Tyle, że chciałbym by to robił w HA, a tu integracja Tuya rozpoznaje “termostat” poprawnie, a “Hayer” widzi, ale zapisuje go jako nieobsługiwane urządzenie.

Bawię się więc TuyaLocal i tu dla mojego sprzętu na pypiorg mam taką podpowiedz:

Wersja 3.3 - Uniwersalny kontroler na podczerwień z opcjonalnym czujnikiem temperatury/wilgotności

ID DPPunkt funkcyjnyTypZakresJednostki
101Obecna temperaturaliczba całkowita0-60010x Celsjusza
102Bieżąca wilgotnośćliczba całkowita0-100%
201Polecenia IR (tylko zestaw)JSON*nie dotyczy nie dotyczy

# Komendy IR JSON mają następujący format: 

command  =  { 
    "control" :  "send_ir" , 
    "head" :  "" , 
    "key1" :  "[[TO_BE_REPLACED]]" , 
    "type" :  0 , 
    "delay" :  300 , 
} 
# Wysyłanie komendy IR: 
payload  =  d . generowanie_payload ( tinytuya . CONTROL ,  { "201" :  json .
wysłać ( ładunek )

`101, 102 - bez problemu robię z tego sensory wszystko gra, ale co zrobić z tym 201? Czy to powinna być jakaś encja do zamapowania w LocalTuya, czy też jest to sposób na wysyłanie json z HA lub z automatyzacji? Mam ten key1 i co dalej? Jak się tego używa i gdzie?

Jak się bawiłem nadajnikiem podczerwieni z tuya to w local tuya nic mi się nie udało zrobić, aby działało z HA musiałem w apce tuya ustawić sceny z danym działaniem (typu włącz TV, wyłącz TV itd.) one pojawiły się w integracji Tuya w HA i mogłem z nich normalnie korzystać, również w automatyzacjach.

Ostatecznie wgrałem w moje urządzenie OpenBKN i działam w pełni lokalnie.

1 polubienie

No tak tylko OpenBKN ma problem z obsługą klimatyzatorów niestety - coś chyba słaba integracja bibliotek obsługujących piloty AC.

Jak możesz przybliżyć ustawianie tych scen to byłby wdzięczny.

Jest jakiś fork OpenBKN który obsługuje protokoły od klimy, ale teraz nie mam jak tego znaleźć.

A sceny ustawiasz sobie w apce tuya / smart life. W apce naciskasz plusik w górnym prawym rogu, potem utworzyć scenę, tap to run i wybierasz co ma zrobić - wszystko w apce. Jak skończysz to przeładuj integrację Tuya w HA i sceny się pojawią potem możesz z nimi robić automatyzacje czy inne fajne rzeczy.