Jak usmartowić taki wodomierz (Apator JS90)

Cześć!

Mam wodomierz Apatora JS90-1,6-02 i niestety nie działa z nakładką WMBUS-16-2. Wydaje mi się że jest to wodomierz starszego typu z nieodblaskową wskazówką (i bez magnesu) i dlatego nie czyta impulsów.

Mam rację? Jeśli tak to czy jest jakiś sposób żeby zczytywać z niego po wifi/wm-bus/…?

Zastosuj kamerkę:

Kamerkę wybiorę w ostateczności - nie chcę tam mieć za dużo kabli z zasilaniem. Inna opcja, druga od końca, to wymienić te wodomierze…

Nie ma innej możliwości, jeśli wodomierz jest bez sprzęgu magnetycznego, ani optycznego to jedynie rozpoznawanie OCR (bo żadna typowa nakładka z nim nie zadziała).

ESPCam jest tańsze od wodomierza z nakładką raportująca dane.
Projekt, który wspomniał @rafkan jest obecnie w bardzo zaawansowanym stadium (a jeśli chodzi o zasilanie to musi być stabilne, sugeruję moduł ESP-Cam spod logo Ai-thinker, na klonach nie zawsze działa)

Czy ktoś ma uruchomione rozpoznawanie OCR ale nie za pośrednictwem ESPCam i projektu AI-on-the-edge-device? Chciałbym wykorzystać jakiś projekt do odczytu stanu licznika ale za pomocą snapshots z kamery IP. Coś w stylu serwera/kontenera z uruchomioną usługą rozpoznawania OCR i wysyłania stanu licznika np poprzez MQTT do HA. Ewentualnie usługa w chmurze.