Jak usunąć wyłączoną encję

Jak usunac encje, ktora ma status wyłączona? Jak wejdę w taką encje to mam “Ta encja nie jest obecnie dostępna.” Jak próbuję ją usunąc z poziomu rejestr encji to mam

Można usunąć tylko 0 encji.
Można usunąć tylko 0 z wybranych 1 encji. Encje można usunąć tylko wtedy, gdy integracja wspiera taką możliwość. Czasami trzeba ponownie uruchomić Home Assistanta, zanim będzie można usunąć encje usuniętej integracji. Czy na pewno chcesz usunąć usuwalne encje?

:frowning:

To zależy z jakiej integracji pochodzi, niektóre są “nieusuwalne” i jak dotąd kiedyś udało mi się takich pozbyć jedynie przez edycję plików, których edytować się nie powinno - mam na myśli usunięcie bezpośrednio z pliku zawierającego rejestr encji.

Jak wygląda na dzień dzisiejszy kewstia usuwania encji, które zostały po usunietych wpisach w pliku configuration.yaml ? Mam kilka takich które w rejestrze encji nie da się / nie umię usunąć.
encja

Jest szansa, że coś z tym zrobię?

Szansa jest, ale ponieważ rozwiązanie dotyczy grzebania bezpośrednio w rejestrze encji (on jest w ukrytym podkatalogu .storage, by użytkownicy tam nie grzebali) to mam wątpliwości czy jestem w stanie to przystępnie opisać - po prostu trzeba się przekopać przez plik (to jest dość zwyczajny JSON) i usunąc te pozostałości nie uszkadzając zasadniczej struktury pliku (ale to JSON więc to dośc oczywiste).
Radzę takie zmiany wykonywać po okresie od usunięcia dłuższym niż recorder trzyma w bazie wartości danej encji.

PS To jest naprawdę ostateczność tylko na wypadek, gdy inne metody zawiodły.

A jakie mogą być inne?:slight_smile:

Zajrzyj do Statystyk w Narzędzia Deweloperskie

Użyj funkcji napraw, jeżeli dla rekordu nie występuje stan będziesz mógł usunąć wybrana encje, po kilku sekundach powinna zniknąć

3 polubienia

Dzięki, jedną encję udało się usunąć ale ta wygląda tak:


i wygląda na to że niec nie mogę z tym zrobić.
Mam też dwie inne encje, gdzie po usunięciu wpisów w configuration.yaml nie występują w Narzędziach deweloperskich ale sa w rwjestrze encji :confused:
EDIT:
Temat załatwiony wystarczyło przeładować HA :slight_smile: