Jak utworzyć w Node-Red flow z poziomem naładowania baterii?

Zamierzenie jest takie:
Tworzę czujnik, który informuje o poziomie naładowania.
Jeżeli pobór mocy przez pierwsze albo drugie gniazdko jest większe od 0 to wtedy wyślij notyfikację na telefon z listą do wyboru od 1 do 99.
W zależności co wybiorę taka wartość zostaje wysłana do czujnika a następnie trafia do odpowiedniego noda i zaczyna się zliczanie naładowanych procent (4min 48s na każdy procent od 0 do 100). Oprócz tego każda zmiana o jeden procent jest wysyłana do czujnika, z którego mogę odczytywać na bierząco te dane.

Podepnę się pod twój temat, ale w innym kontekście.
Od jakiegoś czasu (powoli, ale konsekwentnie) zmierzam do budowy Smart Mirror opartym na HA. W ramach testów zaprzągłem do pracy stareńki tablet Nexus 7 3G, zainstalowałem na nim aplikację mobilną i mogę w HA odczytywać poziom baterii.
Jak to samo zrobić w Node-Red, ma to służyć włączaniu i wyłączaniu gniazdka do którego podłączony będzie zasilacz tabletu.
Scenariusz jest taki, tablet pracuje non stop wyświetlając konkretne dane na ekranie, jakie one mają być to się ostatecznie okaże, ale chodzi o ciągłą pracę więc żeby nie rozwalić za szybko baterii planuję jej pracę w zakresie 20% - 80%. Reasumując, gniazdko z ładowarką włącza się po spadku baterii poniżej 20% i wyłącza po osiągnięciu powyżej 80%.
Jak odczytać poziom baterii w Node-Red i wykorzystać do sterowania gniazdkiem.

Zrobiłem tak:

image

Ale nie wyświetla się nic.

Nie mam teraz dostępu do Node Reda, na telefonie kiepsko się z niego korzysta, ale musisz użyć noda events state, w jego ustawieniach wybrać encję stanu baterii i ustawić if state < 20, wtedy na wyjście noda pójdzie sygnał gdy poziom naładowania baterii spodnie poniżej 20%. Do wyjścia moda podpinasz załączanie ładowania. I analogicznie if state > 80 - wyłączenie ładowania.

Wrzuć sobie to flow, podstaw swoje encje i powinno banglać.
flows.json (2,5 KB)

I bangla :grinning: THX.