Jak wrzucić historie do głównej karty

Cześć,
W jaki sposób dodać kartę z wykresem które generuje zakładka historia?
Interesuje mnie dodanie tego okienka do mojej karty - wykres statystyk generuje mi podgląd co 5 minut.

test1241

Podgląd zwykłego wykresu w graficznym edytorze lovelace może pokazywać przykładową encję binarną - stąd podgląd generowany w postaci takich pasków, jeśli wybierzesz encję, która ma wartości rzeczywiste to narysuje się wykres

1 polubienie

Jeszcze jedno pytanie - da się narzucić wykresy na siebie?
Mam 4 wykresy - zużycie prądu per faza i aktualna produkcja z paneli - w jaki sposób zsumować pobór na każdej fazie i nałożyć aktualną produkcję? Niestety ZAMEL MEW-01 nie pokazuje mi zsumowanej wartości w HA, tak jak w aplikacji.
foto2

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie, bo nie wiem jak wygląda wspomniana aplikacja.
To już nie jest kwestia interfejsu - potrzebujesz stworzyć sobie encję będącą sumą wartości tych trzech (chodzi o platformę template)

Wątki do przejrzenia
https://forum.arturhome.pl/tag/template

a tu taki podobny przykładowy (z kilku powodów, bo zawiera kilka informacji jak posługiwać się forum, ponadto jest przykładem jak pytający nie zakończył “ładnie” wątku - tj. brak poprawionego wynikowego kodu), od razu uprzedzę, że widać tam stary format template