Jak wyłączyć integrację? (przez usługę, docelowo w Node-Red)

Jak w temacie… Szukam sposobu na programowe wyłączenie integracji (w moim przypadku to Passive BLE monitor z HACS).

Chciałbym docelowo wyłączać/włączać ją poleceniem z Node-Red.

Wiem, że można oczywiście wyłączyć dowolną integrację klikając na 3 kropki (menu) i wybierając odpowiednią opcję.

Przejrzałem wszystkie usługi, nie widzę niczego co mogło by wyłączyć / włączyć integrację przez automatyzację…

Czy ktoś ma może jakiś pomysł?

Z tego co kojarzę to nie ma takiej opcji i pewnie nie szybko będzie lub nie będzie jej wcale.
Dostępną opcja dla integracji jest jej przeładowanie z usług a co za tym idzie z automatyzacji czy NR
Szukaj pod homeassistant.reload_config_entry

Link do tematu https://community.home-assistant.io/t/add-service-integration-reload/231940/62

Czemu ma służyć opcja wyłączenia włączenia BLE?

Zauważyłem, że BLE bardzo obciąża mi procesor. Obciążenie średnie skacze z 15% na 30%
Poniżej wykres po wyłączeniu i włączeniu BLE:

W którejś wersji niby to poprawili (tak było napisane w change logu), ale u mnie nadal nie jest dobrze.

Pod BLE mam podpięty czujnik iNode (pobór energii) - wystarczyłoby, żebym sprawdził pod koniec dnia jaki jest stan licznika, nie jest mi potrzebny bieżący odczyt - dlatego chciałbym móc wyłączyć i włączyć integrację automatycznie…