Jak zmienić encję light na switch

Zapytam, inaczej. Co może być powodem że nie tworzy mi HA żadnych sensorów które zrobię w config.yaml ?

Próbowałem na kilku encjach switch z atrybutem on/off i nie tworzy.

Edit:
Encja sterująca włączaniem pieca light.sonoff_a48001c923 ma dostępne następujące atrybuty:

supported_color_modes:
  - onoff
cloud: online
friendly_name: Piec Buderus
supported_features: 0

@AndrzejJan1977 edytuj Swoje posty - nie pisz jednego pod drugim

Nie wiem, ale moim zdaniem szukasz dziury w całym w niewłaściwym miejscu, może w jakimś include masz coś spaprane, albo problem z bazą recordera?

Kod który pokazałem wyżej przetestowałem w realnej instalacji (dlatego tam są jakieś moje nazwy encji) i on działa (a jak w nim widać użyłem wentylatora, który z powodu integracji źródłowej jest “światłem”):
history_stats_Screenshot 2021-11-05 at 14-02-05 Poziomo - Home Assistant
swoją drogą history_stats działa także z żarówkami, więc domena źródłowa nie jest tu problemem, jakkolwiek template (w starym niezalecanym formacie, więc wypadałoby je przepisać na aktualny zgodny z bieżącą dokumrentacją) “izoluje” od encji źródłowej (więc możesz sobie wyprodukować encję o potrzebnych parametrach).

PS dzisiaj wyszła poprawka dla recordera w 2021.11.1 (więc w 2021.11.0 mogło akurat być coś zwalone)

PPS po niektórych aktualizacjach trzeba dać sobie spokój z grzebaniem żeby się poprawnie zrobiła konwersja bazy.