Jak zmienić stopnie Farenhajta na Celsjusza w HA

Witam. Właśnie zintegrowałem klimatyzację Kaisai z HA. Użyłem do tego HACS-a i integracji Midea. Wszystko poszło bez problemów poza jednym. Dodając karty do dashboardu mogłem dodać urządzenie i jego sensory. Dodałem obie karty. Ale obie pokazywały wynik w stopniach Farenhajta. W konfiguracji karty sensorów można było to zmienić na Celsjusza i tak zrobiłem. Niestety nie ma takiej opcji w konfiguracji karty urządzenia. Proszę o pomoc, może ktoś ma jakiś pomysł, gdzie zmienić w jakim systemie ma się wyświetlać temperatura. Pozdarwiam


W samym urządzeniu ?

Spróbuj tak
Screenshot - 20.07.2024 , 12_44_33

Zmień język na English, odśwież Dashboard karty, zmień ponownie język na Polski odśwież Dashboard.

A skąd się bierze pomiar temperatury ?

Dzięki za próbę rozwiązania problemu. Zmiana języka na angielski i z powrotem na polski nic nie zmieniła. Ustawienie temperatury pracy oraz pomiar temperatury wewnętrznej i zewnętrznej zapewne są w urządzeniu, w klimatyzatorze Kaisai. Szukałem w plikach konfiguracyjnych i jedynie w: custom_components/midea_ac/climaty.py znalazłem ustawienie na fahrenhait w dwóch miescach, zmieniłem na celsius, ale to nic również nie dało.

A w ustawienia system → ogólne co masz? Tam można zmienić system na metryczny.

Jesteś wielki. Bardzo dziękuję za pomoc. To było to. Zmieniłem i już jest ok. Zmyliło mnie, bo wszystkie inne czujniki pokazywały stopnie Celsjusza. Ale teraz sobie przypomniałem, że wszędzie musiałem zmieniać z Fahrenhaita. Jeszcze raz dzięki. Problem rozwiązany.