Jak zrobić przerwę/pauzę w odpytywaniu urządzenia przez MODBUS

Dorzucam kolejne urządzenie do mojej sieci rs485 które odpytuję przez modbus

Jest to regulator (~falownik) grzałek #CWU zasilany 4 modułami PV. Zauważyłem, że pojawia się problem gdy zachodzi słońce i moje urządzenia zasilane z fotowoltaiki się wyłączają (falownik Growatt oraz regulator grzałek).

HA cały czas odpytuje te urządzenia przez modbus ale nie dostaje odpowiedzi bo… te urządzenia są wyłączone :slight_smile:

DEBUG (SyncWorker_1) [homeassistant.components.modbus.modbus]
Pymodbus: rs485_rtu: Modbus Error: [Input/Output]
No Response received from the remote unit/Unable to decode response

Jakiej opcji mogę użyć w konfiguracji aby po wykryciu, że urządzenie nie odpowiada, nie sypać błędami w logach?

Myślałem, żeby ustalić godziny w których regulator na pewno działa (start odpytywania na godzinę przed wschodem słońca i koniec godzinę po zachodzie) ale nie jestem pewien czy to dobre podejście. Co o tym myślicie?

W dokumentacji znalazłem taką zmienną:

lazy_error_count integer (optional, default: 0)

Number of messages with error received before setting entity to unavailable. This parameter can be used to prevent spontaneous errors to ruin statistic graphs.

Czy ustawianie jej wg ma jakiś sens? Moim zdaniem nie ma gdyż każdy dzień jest innej długości (są skrajnie różne latem i zimą). Gdyby był to taki sam odstęp czasu to można było by to obliczyć a przy PV i różnej długości dnia raczej to jest słaby pomysł. Dobrze myślę?

udało ci się rozwiązać problem?