Jaka głowica grzejnika Zigbee i czy w ogóle ma to sens?

Zastanawiam się nad zakupem/zamontowaniem głowicy Zigbee na grzejniku.
Po pierwsze, czy ma to w ogóle sens?
Mieszkam w bloku, wspólny piec gazowy CO w piwnicy, nie mam wpływu na to jak pracuje.
Będą jakieś realne korzyści z takiego rozwiązania vs standardowa głowica?

Jeśli tak, to co proponujecie na początek?
Często przewija się model GTZ04 (MOES TS0601)

Właśnie kilka godzin temu zamontowałem do testów pierwszą głowicę. Też mieszkam w bloku jakby co :slight_smile: Wszyscy montują właśnie Moes albo inne, a ja mam coś zupełnie innego:

W opisie jest, że to WiFi ale to zigbee. WiFi to jest centralka (inny produkt), która steruje. Jak na razie całkiem fajnie się sparowała i działa.

Zaleta jest tylko jedna - zero wstawania czy ma być cieplej /zimniej. Nastawiasz i masz.
Wada : bardzo żre baterie , u mnie pomimo tego iż z głowic praktycznie nie korzystam a tylko raportują swój stan to średnio raz na dwa miesiące musze akumulatorki wyciągnąć i je naładować.

Akumulatorki (standardowe) mają napięcie 1.2V a ogniwo 1.5V przez to musisz wymieniać tak często.
#2
Mam Tado, baterie wymieniam raz na ok 8-12 miesięcy (Tado wysyła mi maila, że bateria jest słaba)

I dlatego w takich urządzeniach warto zastosować aku Ni-Zn albo po prostu wkładkę zasilacza sieciowego.

Sprawdźcie sobie paluszki AA litowo-jonowe od xtara.

Przykład:
https://allegro.pl/oferta/akumulator-xtar-aa-r6-1-5v-2000mah-zabezpieczony-9947205964

i do tego potrzebna jest specjalna ładowarka od xtara model BC4.
Akumulatorki te dają 1,5V i działają najdłużej ze wszystkich baterii AA :wink: w głowicy TS0601 latają bez problemu cały rok (przez okres grzewczy regularnie sterowanie po PID i poza okresem grzewczym raz na dobę zamknięcie oraz otwarcie zaworu na maxa) i jeszcze nie ma potrzeby ładowania ich :wink:
Nie znalazłem lepszego rozwiązania, nawet adaptery z zasilaczem sieciowym nie są warte tyle co te baterie :wink:

EDIT: policzyłem i nie udało mi się ich rozładować od ~14 miesięcy. Drugi sezon grzewczy lecą :wink:

2 polubienia

Bardzo cenna informacja, brawo TY!

Hehe… przedstawiłem rozwiązanie, które u mnie z powodzeniem działa, ale ktoś nadgorliwy uznał, że jest to SPAM, no cóż - gratulacje.
Dla zainteresowanych napiszę jeszcze raz. Polecam zastosować przetwornicę STEP-UP na napięcie wyjściowe 3.3V, najlepiej jakąś mini, żeby zmieściła się do obudowy głowicy, u mnie w TS0601. Z zamontowaną przetwornicą głowice ładnie pracują na akumulatorkach od dłuższego czasu.

To ja otagowałem tamtego posta do sprawdzenia, a teraz zastanów się dlaczego?
Może jesteś jakimś znanym guru (?) tematyki ID czy IoT (ale akurat mi nie znanym), a konto na forum założyłeś bezpośrednio przed publikacją posta zawierającego rozwiązanie przy czym użyłeś konkretnych informacji pozycjonujących konkretny sprzęt (zachowanie generalnie typowe dla spamerów), no chyba że jesteś “tym” Mariano-Italiano :smiley: którego znam nawet prywatnie.

Trochę racji masz …trochę, bo idąc tą drogą to 1/3 postów można by uznać za potencjalny spam. BTW Jedynego Szopena jakiego kojarzę to Chopin Fryderyk -kompozytor, poważny gość, ale słabo wpada w ucho :smiley:

Chcę zakupić głowice do domu. Jakie głowice polecacie?
Czytam net i jest sporo problemów z niektórymi głowicami.