Jaki prąd na budowę

Witam, mam postawioną skrzynkę energetyczną na działce, aktualnie czekam na pozwolenie na budowę. Jaki prąd podłączyć? Budowlany czy już zwykły?

“Zwykłego” nie dostaniesz a budowlany będzie jest drogi, jeżeli masz "dobrego’ sąsiada to dogadaj się z nim, zamontuj licznik energii i rozliczaj się na podstawie wskazań plus coś dla sąsiada za fatygę :wink:

Inna metoda obejścia “betonu” jest tutaj

To jest temat który był poruszany dwa lata temu, trzeba sprawdzić czy operatorzy nie zmienili zapisów dotyczących taryf, choć artykuł bardzo ciekawy…

Żeby zwykły podłączyć to musisz zgłosić że dom posiada instalację elektryczną zdatna do użytku choć można kombinować z garażem blaszanym czy przyczepa kempingowa. Aczkolwiek sam się w to nie bawiłem bo nie chciałem aby się do mnie doczepili. Wiele osób korzysta z prądu od sąsiada ale nie jest to zbyt legalne. Poza tym trzeba tego sąsiada mieć :slight_smile: A sam się budowałem z dala od innych zabudowań.

Ogólnie polecam kupić sobie dobrej klasy [generator prądu](link pozycjonujący wymoderowano). Urządzenie drogie nie jest, będzie znacznie tańsze niż prąd budowlany.
I potem możesz sobie go zachować jako zabezpieczenie na dni w trakcie których nie ma prądu. Zastanów się nad tym.

:thinking:
Generator prądu 3-4kW - wystarczy na podstawowe prace budowlane.
Akumulator
Ładowarka akumulatorów 12V - Jak generator będzie pracował, nadwyżki prądu zostaną zmagazynowane np. do zasilania kamery …