Jaki sprzęt do HA + zapis monitoringu z 4 kamer?

Cześć.
To mój pierwszy wpis na forum. Od niedawna próbuję swoich sił ze smart home. Przeglądam tematy już od pewnego czasu i udało mi się tu znaleźć rozwiązania na kilka problemów które napotkałem. Początkowo system miał zajmować się tylko ogrzewaniem domu, wiec wybór sprzętu padł na RPi3B+ z dyskiem SSD i Home Assistant. Jednak szybko okazało się, że znalazłem więcej zastosowań. Jak na razie malina się sprawdza, ale chciałbym wdrożyć system monitoringu składający się z 4-6 kamer. Oprócz podglądu musi prowadzić zapis na dysku. Wiem już że malina tego nie uciągnie. Poszukuję więc sprzetu na serwer który temu podoła. Aktualnie zastanawiam się nad HP T620/630 + Promox, ale czy to wytarczy? Jeżeli cenowo miałoby być drożej niż rejestrator NVI, to dla mnie trochę mija się z celem. Więc czy HP T620 poradzi sobie z zapisem monitoringu 4-6 kamer? Ewentualnie jaka alternatywa w kwocie 400-500zł? Sprzęt może być używany.

Cześć
Mam u siebie postawionego HA (instalacja jak dla NUC-a Generic x86-64 - Home Assistant) na DELL Wyse 5070 Pentium J5005 QUAD 1.5GHz 8GB + 3 dyski SSD obsługuje między innymi 4 kamery, obciążenie procesora około 20%.

Rejestrator szybko zdegraduje Ci dysk SSD, nie polecam takiego rozwiązania.

1 polubienie

Zapomniałem dopisać. Serwer powinien mieć możliwość podłączenia dysku HDD. Nie musi go zasilać, ale powinien mieć gniazdo SATA. Chyba że podłączenie przez przejściówkę USB będzie wystarczające.

Dwa dyski mam po USB, jeden do motionEye drugi do Plex-a, trzeci na HA.

Skorzystałem z Twojej sugestii. Wybrałem trochę inny sprzęt, ale o porównywalnych parametrach. Zainstalowałem HA w wersji Generic x86-64. Nie wiem jak dodać dyski, aby mogły być wykorzystane przez Motioneye i Plexa. Pomożesz?

Cześć,
mam ten sam terminal i ni cholery nie mogę poradzić sobie z akceleracją sprzętową w konfiguracji frigate, czy mógłbyś podzielić się swoim plikiem konfiguracyjnym proszę?