Jakich narzędzi używacie przy majsterkowaniu?

Cześć!

Chciałbym zapytać Was, współ-hobbystów dłubania przy smart domu - jakich narzędzi używacie, jakie firmy możecie polecić, a jakich unikać?

Osobiście mogę się podzielić odkryciem tego roku - klucz nastawny Knipex (mam model 86 03 180, warto mieć w domu dwa rozmiary - mały i duży - zastępuje zestaw zwykłych kluczy w 95% przypadków, a dzięki samo-dociskowi praca z nim to czysta przyjemność). Oprócz tego szczerze mogę polecić wkrętaki precyzyjne Xiaomi Mi 24-in-1.

(To właśnie te wkrętaki mnie zainspirowały do założenia tego tematu - bo właśnie szukam zestawu wkrętaków, ale klasycznych, nie na bity. Też takich precyzyjnych, do pracy z elektroniką. Może ktoś poleci jakiś zestaw? :D)

Zestaw 24 bitów wraz z oprawką Mijia-Wiha istotnie się przydaje (ale miałem w ręce też jego klony innych producentów i też są OK), choć wyżyłbym i bez niego :smiley:

Jedyne co mi przychodzi do głowy by szczerze odradzić, to “słynna” lutownica TS-100, może mój egzemplarz był trefny, ale stawiam raczej na błędy konstrukcyjne - najpierw skończył się wyświetlacz, a teraz nie działa już wcale (a nie była jakoś specjalnie katowana, bo używam jeszcze najzwyklejszej stacji lutowniczej Solomon SL-30 CMC i tą mogę szczerze polecić). Jeśli chodzi o lutownice to i transformatorówka się przydaje - i tu myślę, że można polecić “kultową” konstrukcję (chyba konstrukcja nie zmieniła się istotnie od 40 lat) LT-75/45 pochodzącą z ZDZ Łódź (mają też modele o nieco wyższej mocy).

1 polubienie

Jeśli lubisz majsterkować to wielka trójca Wera, Wiha, Knipex.
Ten klucz nastawny Knipex naprawdę rewelacja, sam używam. Przeglądnij katalogi Wera, na pewno znajdziesz coś dla siebie. W tym roku był fajny kalendarz adwentowy a przed świętami było dobre promo na zestaw


1 polubienie



1 polubienie

4 polubienia