Jedno powiadomienie

Probuję i nic więc zapytam proszę o konkret jak w node red ustawić takie coś :slight_smile:
Mam w saunie ustawiony termostat i z temp sauny daje "event state " >= 75 stopni i powiadomienie na pushover temp osiągnęła 75stopni i ok ale chciałbym by wiadomość wysłana była tylko raz a nie przy każdej zmianie tem pow 75 wiadomość czyli co chwila .

Po event state możesz dodać noda rbe.

No tak ale chyba nie wiem co wybrać w tym nodzie , bo gdyby termometr zgłaszał powyżej tem 75 zawsze tę samą temperaturę powiedzmy 75.5 to kolejna przez ten nod by nie przeszła a ta wartość powyżej 75 się cały czas zmienia?

To tak na szybko, w node event state nie sprawdzaj temperatury, tylko zaraz za nim wstaw noda z funkcję. Nie wiem czy o to dokładnie Ci chodzi?

var newState = msg.data.new_state.state;
var oldState = msg.data.old_state.state;

if (oldState < 75 && newState > 75 ) {
    msg.payload = "Temp > 75"
    return msg; 
} else if (oldState > 75 && newState < 75 ) { 
    return null;
}

Działa jak jasna cholera działa. Dzięki

Potrzebuję podobny wpis tylko dla spadku wartości. Powiedzmy, że ma wysłać powiadomienie jeśli temp. spadnie poniżej 2 stopni i tylko poniżej 2 stopni - oczywiście tylko jedno powiadomienie. Proszę o podpowiedź. Kombinuje zmodyfikować powyższą funkcję i coś nie działa jak powinno.

Pozdrawiam
Tomek

Magiczne hasło “histereza”, zobacz ten wątek
https://forum.arturhome.pl/t/zamykanie-rolety-zewnetrznej-gdy-wlaczony-telewizor
Tam jest rozwiązanie jak wykonać coś raz w przypadku przekroczenia (min/max) mierzonego parametru.
Dostosuj do własnych potrzeb.