Kalendarz Google stan encji OFF

Witam, zintegrowałem HA z kalendarzem, przez kilka godzin pokazywał zdarzenia w karcie kalendarza i nagle przestał. Widzę że stan encji jest jako OFF. Jak to naprawić?
Pozdrawiam.

Nie lepiej było użyć gotowej integracji Garbage collection? (to tak odnośnie tej pierwszej encji)

W zasadniczej kwestii stan off w kalendarzu chyba po prostu oznacza, że nie ma wydarzenia dzisiaj (bądź teraz jeśli nie jest całodniowe)? (nie mam 100% pewności, bo jakoś nie używam namiętnie kalendarzy w HA).

Użyłem Garbage Colletion, wczoraj miałem z nim problem ale ogarnąłem i działa tzn wyświetla mi dni do odbioru danej frakcji ale stan encji jest off.
Mam kartę kalendarza i wcześniej wyświetlał mi kropki w określonych dniach z wydarzeniami, teraz wszystko zniknęło.

Bo to nie dzisiaj? popatrz na to (to 2 różne instalacje, ale nazwy mam zunifikowane)
kalendarz_jest_zdarzenie_Screenshot_2021-04-12 Narzędzia deweloperskie - Home Assistant

Rozumiem, jeszcze raz, gdy zintegrowałem google kalendarz to w karcie kalendarza na dashbordzie pojawiły mi się kropeczki w oknie danego dnia, gdy kliknąłem na jakiś dzień z kropką otwierały mi się informację z nazwą zdarzenia, np pokazał mi że jutro jest szkolenie u Artura. Po kilku godzinach kalendarz zrobił się pusty, zniknęły kropeczki i nie ma zdarzeń po kliknięciu w okienko dnia. Mam nadzieję że teraz rozjaśniłem problem.
Wyglądało to tak jak na tym obrazie.

Pozdrawiam.

Czy w konfiguracji masz dodany określony kalendarz w którym wprowadziłeś wydarzenie?

Co do drugiego to jest jasne że masz stan “off” ponieważ wyrażenie jest w określonych godzinach, zrobi się na “on” jeśli będzie godzina 20:30.
Natomiast to drugie calendar.lena zmieni się na off o godzinie 19:31.

Edit: widzę że już edytowałeś swój wpis, więc nie wiem czy doszedłeś do tego o co chodzi z tym on/off.

Dzięki Paweł, tak doszedłem, a właściwie to sprawdziłem po tym co @szopen pisał. Mam dodane wszystkie kalendarze.

Usunąłem kartę kalendarza, dodałem ponownie i wróciło do normy, ciekawe na jak długo ?:slight_smile:

Myślę, że powinno działać już bez problem. Czasem jak u mnie coś nie działa a wiem, że zrobiłem dobrze, to robię restart całej maszyny (nie restart samego HA) i wtedy zaczyna działać.

Nie pamiętam ile już restartów robiłem z tego powodu :slight_smile: Pozdrawiam.