Kamera Dahua/Imou

Cześć. Posiadam dwie kamery dahua/imou. Za nic w świecie nie potrafię ich podłączyć do ha? Pomoże ktoś?

Tu zaglądałeś?

Ja mam jedną i po dodaniu ONVIF system sam ją wykrył.

mottion eye nie wykrywa tej kamery ;/. Posiadam 2 takie kamery https://www.x-kom.pl/p/512710-inteligentna-kamera-imou-bullet-lite-fullhd-led-ir-dzien-noc-zewnetrzna.html

Dobra. Przez ONVIF dodało mi jedną kamerę. Mam 2 takie same jak coś tylko że drugiej nie chce wyszukać ;/

a patrzyliście na ten adres z filmu/artykułu jaki adres można dać dla tych kamer i próbowaliście dodać je ręcznie?

Próbowałem ją dodać ręcznie ale bez skutków. Chciałbym jeszcze dodać że kamera ma jakoś 1080 p a przez onvif w ha wyglada jak 144

Nie mam takiej kamery i ciężko mi tu doradzić. Spróbuje czegoś poszukać i popytam ludzi.

Wielkie dzięki Artur :slight_smile:

Cześć . Chciałbym odświeżyć temat współpracy kamer DAHUA z MotiomEye. Czy udało się komuś skonfigurować połączenie do jakiejś kamery Dahua ?
Ja mam z tym sprzętem również problem . NAczytałem się dużo bardzo pochlebnych informacji na temat tego sprzętu i kupiłem jeden egzemplarz do testów licząc , że to tylko na czas testów i lada moment złożę większe zamówienie . Ale srogo się zawiodłem . Ale po kolei. Mam kamerę następującą:

https://sklep.delta.poznan.pl/kamera-ip-ipc-hdw2231t-as-0280b-s2-1080p-2-8-mm-dahua_l1_p15913.html

Kamera dział poza Motion Eye bez zastrzeżeń. Zarówno przez interface WEB jak też widać ją w VNC gdy wskazuję adres RTSP://… . W obu przypadkach wszystko śmiga jak marzenie . Opcji tyle, że głowa boli .
Dodam ,że zainstalowałem integrację ONVIF , która wykrywa również rzeczoną kamerę bez najmniejszego problemu. Ale:
gdy próbuję wskazać adres w dodatku MotionEye kamera jest niby wykrywana ale nie widać żadnego obrazu tzn. widzę “szarość” i komunikat o problemie otwarcia urządzenia Video ;).

Czy ktoś z forumowiczów poradził sobie z tym problemem ?
Zależy mi na funkcjonalności MotionEye . integracja jaką mi daje ONVIF nie wystarcza.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc .

P.S. przestudiowałem Twój materiał Artur z YT od dechy do dechy poświęcony MotionEye ale w przypadku Dahua niestety …“kicha” !

/Bogdan

To nie jest kwestia producenta kamery, tylko użytego chipsetu, producenci kamer bardzo rzadko modyfikują soft na tyle, by były ścieżki/adresy inne niż typowe.

Ja korzystam z tej bazy:
https://www.ispyconnect.com/sources.aspx

Ja również rozpocząłem od tej strony. Stamtąd wziąłem link, który działa z każdym softem …z wyjątkiem MotionEye… w tym sęk .

Napisz do mnie na PW. Spróbuję Ci pomóc, bo też z tym walczyłem. Jak będzie ok, to wrzucę opis na forum.

Witam , odświeżę trochę temat . Kupiłem kamerę Imou Bulb Cam 5MP IPC-S6DP i nie mogę podpiąć jej do HA , integracja Onvif wykrywa ją automatycznie ale pojawia się błąd " Nie można uwierzytelnić: Sender not Authorized. Invalid username or password! You still have 29 attempt(s). (code:s:Sender) (subcodes:{http://www.onvif.org/ver10/error}NotAuthorized)". Aplikacje zainstalowałem , konto założyłem żeby kamerę połączyć przez WiFi. Z aplikacji kamera działa bez zarzutu , jest szybka i bardzo dobrej jakości obraz , ale nie chce gadać z HA. Może ktoś z was spotkał się już tym problemem

nie mam tej kamery, ale możesz w aplikacji zmienić hasło dla kamery - może to pomoże